Ryoyu Kobayashi nie wystąpi też w Wiśle! Na własne życzenie

- Kobayashi spędzi w Finlandii 10 dni, nie wystartuje w Wiśle - poinformował dyrektor Pucharu Świata Sandro Pertile. Zwycięzca wczorajszego konkursu w Kuusamo otrzymał dzisiaj pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Ryoyu Kobayashi w tym sezonie skacze bardzo dobrze. Wygrał sobotnie zawody na skoczni w Ruce, a tydzień temu był drugi w Niżny Tagił. Ma jednak też sporego pecha. Przed drugim konkursem w Rosji został zdyskwalifikowany w kwalifikacjach ze względu na nieprzepisowy kombinezon.

Zobacz wideo Kuusamo, znowu to samo? "Trudna przyjaźń z wiatrem"

Kobayashi nie wystąpi także w Wiśle!

Wczoraj Kobayashi triumfował w konkursie, ale dzisiaj otrzymał bardzo złe informacje. Japończyk otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Skoczek nie ma żadnych objawów i czuje się dobrze, ale nie weźmie udziału w niedzielnych kwalifikacjach i zawodach. Pozostanie również w izolacji zgodnie z fińskimi przepisami.

Na dodatek okazuje się, że izolacja ta potrwa dłużej, niż początkowo sądzono, co oznacza, że Kobayashi zabraknie również za tydzień w Wiśle! Jak powiedział szef Pucharu Świata Sandro Pertile Japończycy są po części sami sobie winni. - Japończycy sami chcieli zrobić testy przed Wisłą. FiS tego nie wymagał. Powtórny test sprawdzający wykluczają władze w Finlandii. A to oznacza, że Kobayashi spędzi w Finlandii 10 dni, nie wystartuje w Wiśle - powiedział Włoch dziennikarzom TVP Sport.

Wiadomo, kto skomentuje skoki w Wiśle dla TVP. Wielki powrót Wiadomo, kto skomentuje skoki w Wiśle dla TVP. Wielki powrót

Początek drugiego konkursu w Ruce w niedzielę o godz. 16.30. Kwalifikacje do tego konkursu już trwają. Relacja na żywo na sport.pl.

Więcej o: