Norweski dziennikarz przyłapany w trakcie zawodów w skokach narciarskich

Norweski arcymistrz w szachach Magnus Carlsen cieszy się niesamowitą popularnością w Norwegii. Nawet tamtejsi dziennikarze oglądają go podczas... zawodów skoków narciarskich.

Od piątku trwa rywalizacja w konkursach Pucharu Świata na skoczni w fińskiej Ruce. W sobotę w zawodach najlepszy okazał się Japończyk Ryoyu Kobayashi. Drugie miejsce zajął Słoweniec Anze Lanisek, a trzecie Niemiec Markus Eisenbichler. Z Polaków najlepiej spisał się Kamil Stoch, który zajął ósme miejsce.

Zobacz wideo Kuusamo, znowu to samo? "Trudna przyjaźń z wiatrem"

Fatalne informacje z Kuusamo. Pierwsze skoki już odwołaneFatalne informacje z Kuusamo. Pierwsze skoki już odwołane

"Norwescy dziennikarze porzucili skoki. Na rzecz Magnusa Carlsena"

Zwycięstwo Japończyka nie mogli oglądać kibice, bo ze względu na koronawirusa, zawody odbywają się bez udziału publiczności. Zawody mogą za to oglądać dziennikarze. Nie wszyscy jednak są zajęci tylko relacjonowaniem zmagań skoczków.

Filip Czyszanowski, dziennikarz TVP Sport, który przebywa w Kuusamo, pokazał na Twitterze, co robił jeden z norweskich dziennikarzy w trakcie zawodów. W nietypowej pozycji oglądał... mecz szachów. Brał w nim udział Magnus Carlsen, który obecnie rywalizuje na mistrzostwach świata. Są one rozgrywane w Dubaju.

"Norwescy dziennikarze porzucili skoki. Na rzecz Magnusa Carlsena" - napisał Filip Czyszanowski na Twitterze.

W sobotniej partii Magnus Carlsen zremisował z Rosjaninem Janem Niepomniaszczim. Stan rywalizacji tych zawodników to 1:1.

Nieznane oblicze Kuusamo"Kolej śmierci i najdłuższe cmentarzysko" . Masowe groby tuż przy trasie

Alarm! Ryoyu Kobayashi wykluczony z niedzielnego konkursu skoków w Kuusamo

Pech Ryoyu Kobayashiego. Japończyk ma pozytywny wynik testu na koronawirusa - poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) i nie wystąpi w niedzielnych zawodach w Kuusamo. Japończyk nie ma żadnych objawów i czuje się dobrze, ale nie weźmie udziału w niedzielnych kwalifikacjach i zawodach. Pozostanie również w izolacji zgodnie z fińskimi przepisami.

Więcej o: