Wiadomo, kto skomentuje skoki w Wiśle dla TVP. Wielki powrót

Telewizja Polska straciła przed obecnym sezonem prawa do pokazywania Pucharu Świata w skokach narciarskich, ale udało jej się wywalczyć możliwość pokazywania konkursów w Wiśle i Zakopanem. To będzie wielki powrót skoków do TVP i już wiadomo, kto skomentuje zawody w Wiśle.

Sporo emocji wzbudziły w naszym kraju negocjacje w sprawie zakupu praw telewizyjnych do pokazywania Pucharu Świata w skokach narciarskich. Ostatecznie wywalczyła je grupa Discovery, więc zmagania w obecnym sezonie pokazywane są na antenie telewizji TVN i Eurosport. Tym samym po 17 latach prawa te straciła Telewizja Polska

Zobacz wideo Kuusamo, znowu to samo? "Trudna przyjaźń z wiatrem"

Skok w Wiśle i Zakopanem na antenie TVP. Znamy duet komentatorski

Zarządowi TVP nie udało się wywalczyć sublicencji do pokazywania Pucharu Świata, ale ostatecznie udało się wynegocjować możliwość transmitowania konkursów, które odbędą się w Polsce. Pierwsze z nich odbędą się na skoczni w Wiśle i to już na początku grudnia. 

Fatalne informacje z Kuusamo. Pierwsze skoki już odwołane Fatalne informacje z Kuusamo. Pierwsze skoki już odwołane

Od razu po tych informacjach pojawiły się spekulacje na temat tego, kto zasiądzie za mikrofonem przy okazji transmisji konkursów w Wiśle. Przed rozpoczęciem obecnego sezonu do TVN przeniósł się jeden z głównych komentatorów skoków w TVP - Sebastian Szczęsny. Spekulacje te zostały szybko wyjaśnione, ponieważ na oficjalnej stronie TVP Sport pojawiła się informacja, że zawody na skoczni im. Adama Małysza skomentują Przemysław Babiarz i Stanisław Snopek.

Alarm! Ryoyu Kobayashi wykluczony z niedzielnego konkursu skoków w Kuusamo Alarm! Ryoyu Kobayashi wykluczony z niedzielnego konkursu skoków w Kuusamo

Zawody Pucharu Świata w Wiśle odbędą się już za tydzień. W piątek o godzinie 18:00 odbędą się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. W sobotę natomiast będziemy świadkami rywalizacji drużynowej.

Więcej o: