Fatalne informacje z Kuusamo. Pierwsze skoki już odwołane

Złe wiadomości napływają z Kuusamo. Z powodu silnego wiatru odwołane zostały poranne zmagania kombinatorów norweskich. Czy podobny los czeka konkurs skoków?

Nie tak miał wyglądać początek nowego sezonu w wykonaniu polskich skoczków. Najpierw Polacy fatalnie zaprezentowali się podczas inauguracyjnego występu w Niżnym Tagile, a w sobotę to samo powtórzyli w Kuusamo. Polscy skoczkowie po raz kolejny zawiedli na całej linii i tylko dwóch z nich awansowało do drugiej serii. Najlepszy znów był Kamil Stoch, który zajął ostatecznie ósmą pozycję. Piotr Żyła skończył ostatecznie na 23. miejscu.

Zobacz wideo Kuusamo, znowu to samo? "Trudna przyjaźń z wiatrem"

Problemy w Kuusamo. Porywisty wiatr i siarczysty mróz dokuczają sportowcom

W niedzielę natomiast w Kuusamo ma się odbyć drugi konkurs Pucharu Świata w skokach. Okazuje się jednak, że stanął on pod wielkim znakiem zapytania. Wszystko z powodu bardzo silnych porywów wiatru, które pojawiły się o poranku na północy Finlandii. Z tego powodu odwołane zostały poranne zmagania kombinatorów norweskich.

Marek Papszun reaguje. Dostał pytanie o Legię Warszawa. Odpowiedział Marek Papszun reaguje. Dostał pytanie o Legię Warszawa. Odpowiedział

Nadal czekamy na informacje w sprawie decyzji, jakie zapadną w związku z konkursem skoków. O godzinie 14:30 na skoczni w Ruce miały się odbyć kwalifikacje do niedzielnego konkursu. Ten natomiast ma się rozpocząć o godzinie 16:15. Jest jednak nadzieja na polepszenie pogody. Według prognoz wiatr powinien z każdą godziną słabnąć.

Puchacz zaskoczył swoim wpisem. Wsparło go sporo raperów. 'Zawsze wsparcie' Gromy na reprezentanta Polski. Nie zasługuje na powołanie? "Zawalił"

Oprócz silnego wiatru w Kuusamo dokucza także siarczysty mróz. Z tego powodu opóźniono także start rywalizacji w biegach narciarskich. Temperatura sięga nawet -20 stopni Celsjusza. 

Więcej o: