Alarm! Ryoyu Kobayashi wykluczony z niedzielnego konkursu skoków w Kuusamo

Pech Ryoyu Kobayashiego. Japończyk ma pozytywny wynik testu na koronawirusa - poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) i nie wystąpi w niedzielnych zawodach w Kuusamo.

Ryoyu Kobayashi w tym sezonie skacze bardzo dobrze. Wygrał sobotnie zawody na skoczni w Ruce, a tydzień temu był drugi w Niżny Tagił. Ma jednak też sporego pecha. Przed drugim konkursem w Rosji został zdyskwalifikowany w kwalifikacjach ze względu na nieprzepisowy kombinezon.

Zobacz wideo Kuusamo, znowu to samo? "Trudna przyjaźń z wiatrem"

Nieznane oblicze Kuusamo"Kolej śmierci i najdłuższe cmentarzysko" . Masowe groby tuż przy trasie

Kobayashi wykluczony z niedzielnego konkursu

Japończyk nie ma żadnych objawów i czuje się dobrze, ale nie weźmie udziału w niedzielnych kwalifikacjach i zawodach. Pozostanie również w izolacji zgodnie z fińskimi przepisami.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl.

- Nie ma żadnych objawów i czuje się dobrze, ale dzisiaj nie będzie rywalizował i pozostanie w izolacji zgodnie z fińskimi przepisami. Nie ma to wpływu na innych członków zespołu, którzy będą kontynuować rywalizację. Cały zespół będzie uważnie śledzony dodatkowymi środkami przed następnym wydarzeniem - napisał komunikat FIS w komunikacie.

Kobayashi o zakażeniu napisał również na swoim profilu na Twitterze.

- Kobayashi przypomina, że w czerwcu miał covida, ma dwie szczepionki i miał antyciała. Możliwe że to jakieś szczątki wirusa. A rok temu już testy w Kuusamo były baaaardzo czułe - pisze Piotr Majchrzak, dziennikarz sport.pl na Twitterze.

- Analizując twitty Ryoyu Kobayashiego (mogę tylko opierać się o translatora): - test wykonany przez FIS wyszedł pozytywny, - test zrobiony przez Ryoyu w hotelu wyszedł negatywny, - zawodnik jest rozgoryczony, mówi, że może zrobić jeszcze kilka testów - dodał na Twitterze Adam Bucholz, dziennikarz Skijumping.

To kolejny przypadek koronawirusa w środowisku skoków narciarskich. W piątek pozytywny wynik otrzymał Andreas Wank, były zawodnik, aktualnie członek sztabu szkoleniowego reprezentacji Niemiec. Wcześniej izolację w Niżnym Tagile przechodzili polski skoczek Klemens Murańka, oraz Amerykanin Decker Dean.

Michal Doleżal apeluje do polskich kibicówMichal Doleżal apeluje do polskich kibiców

Początek drugiego konkursu w Ruce w niedzielę o godz. 16.30. Kwalifikacje do tego konkursu odbędą się dwie godziny wcześniej. Relacja na żywo na sport.pl.

Więcej o: