Adam Małysz krótko ocenił skoki w TVN. "Niejeden może być zdziwiony"

Zmiana nadawcy Pucharu Świata w skokach narciarskich zaskoczyła niejednego kibica tej dyscypliny. Zdanie na temat transmisji prowadzonych przez telewizję TVN wygłosiła legenda skoków narciarskich Adam Małysz.

"TVN i sport to nie jest oczywiste połączenie" - powiedział kilka dni temu Łukasz Jachimiak, dziennikarz Sport.pl przy okazji rozmowy z Edwardem Miszczakiem, dyrektorem programowym TVN-u. Przypomnijmy, że w tym sezonie skoków narciarskich zmagania będzie można śledzić tylko w TVN-ie, Eurosporcie oraz na platformie Player.pl 

Zobacz wideo Nowy sezon, nowe nadzieje. "Kubackiego stać na wszystko. To może być jego zima"

Adam Małysz o skokach w TVN: Wielkiej zmiany nie odczułem 

Sytuacja ta sprawiła, że pojawiło się wiele znaków zapytania m.in. dotyczących emisji reklam, z których utrzymują się stacje komercyjne. - RTL też puszczał reklamy. Czasem skoki szły na pół ekranu, a reklamy na drugie pół. Komercyjne telewizje tak zarabiają. Niejeden może być zdziwiony, ale trzeba się do tego przyzwyczaić - powiedział Adam Małysz w rozmowie z WP SportoweFakty. Dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego ds. skoków podkreślił, że przed redakcją TVN wiele pracy. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

 - TVN pewnych rzeczy jeszcze musi się nauczyć, bo TVP też kiedyś musiało pewne elementy doprecyzować. Na pewno potrzebują trochę czasu. Samą transmisję robi jednak w większości Eurosport, czyli telewizja, która w skokach jest przecież bardzo doświadczona. Podsumowując, wielkiej zmiany nie odczułem. Jednak nie jestem najlepszą osobą do komentowania samej transmisji, bo skoki w telewizji oglądam stosunkowo rzadko - dodał Małysz. 

Kuriozalna sytuacja z wylotem skoczków. Pilne zebranie w samolocieKuriozalna sytuacja z wylotem skoczków. Pilne zebranie w samolocie

Adam Małysz prędzej w TVP niż w TVN. "Jestem dostępny, jeśli chodzi o wywiady"

Ogłoszenie monopolu na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich przez stację TVN sprawiło, że ze stacją TVP pożegnał się Sebastian Szczęsny. - Podążyłem za dyscypliną  - mówił w późniejszym wywiadzie dziennikarz. Stąd pytanie, czy możliwe aby kibice mogli w TVN-ie zobaczyć także czterokrotnego zdobywcę Kryształowej Kuli, Adama Małysza

- Jeśli chodzi o konkursy emitowane przez TVP, prawdopodobnie będę w studiu, a jeśli chodzi o TVN, w studiu nie będę uczestniczył. Ale jestem dostępny, jeśli chodzi o wywiady czy spotkania o innym charakterze - odpowiedział były skoczek narciarski.

Adam Małysz jednoznacznie podsumował występ Polaków. Adam Małysz jednoznacznie podsumował występ Polaków. "Są jacyś wycofani"

Zawody w Ruce, na które wybierają się kadry, to drugi weekend cyklu Pucharu Świata w sezonie olimpijskim. Na piątek, 26 listopada zaplanowano treningi i kwalifikacje, a w sobotę 27 i niedzielę 28 listopada rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: