TVN zaskakuje kibiców skoków narciarskich. W TVP tego nie było

W sobotę rozegrano pierwsze w nowym sezonie Pucharu Świata zawody skoków narciarskich. Wielu kibiców nie zdołało jeszcze przywyknąć do zmiany, jaką było przejęcie transmisji przez TVN. Sporą niespodzianką był fakt, że w czasie przerwy w pierwszej serii zawodu wyświetlono reklamę.

Sobotni konkurs indywidualny na skoczni w Niżnym Tagile wygrał Karl Geiger, który wyprzedził Ryoyu Kobayashiego i Halvora Egnera Graneruda. Najlepszy z Polaków był Kamil Stoch, który ukończył rywalizację na piątym miejscu. Inauguracyjny konkurs był dla polskich kibiców wyjątkowy również z innego powodu.

Zobacz wideo Nowy sezon, nowe nadzieje. "Kubackiego stać na wszystko. To może być jego zima"

TVN od nowego sezonu skoki narciarskie. Kolejna istotna zmiana 

Od kilku miesięcy było wiadomo, że w nowym sezonie skoki narciarskie znikną z anteny TVP. Prawa do PŚ w skokach narciarskich posiada Grupa Discovery, która tym razem nie wyraziła zgody na sprzedaż sublicencji Telewizji Polskiej. Z tego powodu zmagania w sezonie 2021/22 w zdecydowanej większości będzie można oglądać wyłącznie w TVN-ie i Eurosporcie.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Stacja TVN postawiła sobie za cel zupełnie inne "opakowanie" zawodów w skokach narciarskich. Jedna ze zmian niespecjalnie spodobała się polskim kibicom. Zazwyczaj po skokach 30 zawodników następuje niewielka przerwa. W tym czasie TVP pokazywała tabelę po tej części zawodów, dzięki czemu kibice mogli dowiedzieć się, którzy zawodnicy zapewnili sobie udział w drugiej serii. TVN zdecydował się wykorzystać ten czas na pokazania reklamy. Wcześniej takich "przerywników" nie było.

Piątkowe kwalifikacje do konkursów będzie można obejrzeć w serwisie internetowym Player.pl po uiszczeniu opłaty, albo na antenach Eurosportu. Niedzielne kwalifikacje będą pojawiać się w Playerze tylko wtedy, gdy będzie produkowany sygnał, o czym decydują lokalni nadawcy sygnału. Transmisja z nich nie będzie natomiast dostępna na kanałach TVN. W poprzednich sezonach TVP nie pokazywała rywalizacji w kwalifikacjach przed zawodami. Wyjątkiem były jedynie konkursy Pucharu Świata, które odbywały się w Polsce. Powodem tego był fakt, że stacja nie posiadała praw do takich transmisji.

W niedzielę kwalifikacje do konkursu w Niżnym Tagile rozpoczną się o godzinie 14:30. Półtorej godziny rozpocznie się konkurs główny. Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.