TVN zaskakuje kibiców skoków narciarskich. W TVP tego nie było

W sobotę rozegrano pierwsze w nowym sezonie Pucharu Świata zawody skoków narciarskich. Wielu kibiców nie zdołało jeszcze przywyknąć do zmiany, jaką było przejęcie transmisji przez TVN. Sporą niespodzianką był fakt, że w czasie przerwy w pierwszej serii zawodu wyświetlono reklamę.

Sobotni konkurs indywidualny na skoczni w Niżnym Tagile wygrał Karl Geiger, który wyprzedził Ryoyu Kobayashiego i Halvora Egnera Graneruda. Najlepszy z Polaków był Kamil Stoch, który ukończył rywalizację na piątym miejscu. Inauguracyjny konkurs był dla polskich kibiców wyjątkowy również z innego powodu.

Zobacz wideo Nowy sezon, nowe nadzieje. "Kubackiego stać na wszystko. To może być jego zima"

Słabe prognozy przed konkursem PŚ w Niżnym Tagile. Polacy mogą mieć problem Alarm przed niedzielnym konkursem skoków narciarskich w Niżnym Tagile

TVN od nowego sezonu skoki narciarskie. Kolejna istotna zmiana 

Od kilku miesięcy było wiadomo, że w nowym sezonie skoki narciarskie znikną z anteny TVP. Prawa do PŚ w skokach narciarskich posiada Grupa Discovery, która tym razem nie wyraziła zgody na sprzedaż sublicencji Telewizji Polskiej. Z tego powodu zmagania w sezonie 2021/22 w zdecydowanej większości będzie można oglądać wyłącznie w TVN-ie i Eurosporcie.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Stacja TVN postawiła sobie za cel zupełnie inne "opakowanie" zawodów w skokach narciarskich. Jedna ze zmian niespecjalnie spodobała się polskim kibicom. Zazwyczaj po skokach 30 zawodników następuje niewielka przerwa. W tym czasie TVP pokazywała tabelę po tej części zawodów, dzięki czemu kibice mogli dowiedzieć się, którzy zawodnicy zapewnili sobie udział w drugiej serii. TVN zdecydował się wykorzystać ten czas na pokazania reklamy. Wcześniej takich "przerywników" nie było.

Piątkowe kwalifikacje do konkursów będzie można obejrzeć w serwisie internetowym Player.pl po uiszczeniu opłaty, albo na antenach Eurosportu. Niedzielne kwalifikacje będą pojawiać się w Playerze tylko wtedy, gdy będzie produkowany sygnał, o czym decydują lokalni nadawcy sygnału. Transmisja z nich nie będzie natomiast dostępna na kanałach TVN. W poprzednich sezonach TVP nie pokazywała rywalizacji w kwalifikacjach przed zawodami. Wyjątkiem były jedynie konkursy Pucharu Świata, które odbywały się w Polsce. Powodem tego był fakt, że stacja nie posiadała praw do takich transmisji.

Niedzielny konkurs PŚ w skokach narciarskich w Niżnym Tagile. Gdzie i o której godzinie oglądać? O której godzinie niedzielny konkurs skoków? Uwaga na kwalifikacje

W niedzielę kwalifikacje do konkursu w Niżnym Tagile rozpoczną się o godzinie 14:30. Półtorej godziny rozpocznie się konkurs główny. Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. 

Więcej o: