Alarm! Oficjalnie: Polski skoczek z pozytywnym wynikiem testu

Jakub Balcerski
Zamieszanie ws. wyników testów na obecność koronawirusa w Niżnym Tagile. Lekarz polskiej kadry nie chce podawać informacji odnośnie testów. Oficjalnie potwierdzono trzy przypadki zakażenia koronawirusem na zawodach. Wiemy już, że jeden z nich to polski skoczek.

Przed nami pierwszy konkurs indywidualny nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Jeszcze w piątek z Niżnego Tagiłu dochodziły nas tylko pozytywne informacje - o wygranej Kamila Stocha w kwalifikacjach. Sobota, czyli dzień konkursowy zaczyna się jednak od sporej niepewności. 

Zobacz wideo

Pozytywny test w Niżnym Tagile? "Nerwowo w polskim obozie"

FIS po wzmożonej liczbie przypadków zakażeń koronawirusem na świecie zarządził dodatkowy test przed sobotnimi zawodami. I jak informował dziennikarz Skijumping.pl, Dominik Formela, na miejscu stworzyło się po nim małe zamieszanie. W hotelu pojawili się ludzie w białych kombinezonach, a przed nim karetka. 

Falstart polskich skoczków. Wiadomo, co mogło być powodemFalstart polskich skoczków. Wiadomo, co mogło być powodem

Najbardziej niepokojące wydają się informacje przekazane przez dziennikarza TVP Sport, Filipa Czyszanowskiego. "Dziwnie nerwowo w polskim obozie przed wyjazdem na skocznie. Doktor Winiarski na pytanie, czy wszyscy negatywni bez słowa wleciał do windy" - pisał na Twitterze. Potem dodawał, że lekarz polskich skoczków nie chciał udzielić informacji o wynikach.

Oficjalnie: Trzy przypadki zakażenia koronawirusem na PŚ w Niżnym Tagile

AKTUALIZACJA, 20 listopada, godz. 14:42: Teraz wiemy już, że chodzi o trzy przypadki zakażeń. Jeden z nich to niestety polski skoczek - Klemens Murańka. Będzie testowany ponownie. Cała kadra nie musi być w izolacji. Murańka nie awansował do sobotniego konkursu w Niżnym Tagile po słabym skoku w kwalifikacjach. Pozostali zakażeni to Amerykanin i Niemiec.

- No to już jasne. Amrykanin, Niemiec i Polak z pozytywnymi wynikami... Muranka z pozytywem (znowu). Nie ma objawów, został zabrany na drugi test. Reszta normalnie skacze - przekazał dziennikarz Sport.pl, Piotr Majchrzak.

AKTUALIZACJA: 20 listopada, 16:29: Udało nam się potwierdzić, że drugi skoczek z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa to zawodnik kadry USA. Trzecią osobą jest członek kadry Niemiec - supervisor.

Znowu to samo! Tym razem cała drużyna bez wykluczenia

Informację dotyczącą Klemensa Murańki potwierdził już Polski Związek Narciarski. Przypomnijmy, że Murańka miał częściowo pozytywny wynik na początku Turnieju Czterech Skoczni w zeszłym sezonie i wówczas chwilowo wykluczono całą polską drużynę z kwalifikacji w Oberstdorfie. Te rozegrano, a później, gdy Murańka otrzymał dwa negatywne wyniki testu, Polaków przywrócono do rywalizacji, a wyniki kwalifikacji nie zostały wzięte pod uwagę. Później całą imprezę wygrał Kamil Stoch.

- Nie wszyscy zjawią się na skoczni. Czekamy na oficjalne informacje. Niewiele można powiedzieć, ale na pewno niecała drużyna będzie wykluczana. Tylko osoba z pozytywnym wynikiem - powiedział w meldunku Skijumping.pl sprzed serii próbnej Tadeusz Mieczyński. 

Fatih Arda IpciogluObjawił się nowy ulubieniec kibiców skoków. Historyczny sukces. "Niezwykła duma"

 - Chyba jesteśmy czyści, bo nikt nam o niczym nie mówił - mówił nam wcześniej trener Norwegów, Alexander Stoeckl. Jego sztab i skoczkowie nie znali wyników testów nawet na chwilę przed startem serii próbnej (godz. 14:45). W oficjalnej informacji FIS poinformowano, że pozytywne wyniki ma dwóch skoczków i jeden "pracownik obsługi" - przekazał ją Filip Czyszanowski z TVP Sport.

Halvor Egner Granerud podczas skoków w swoim ogródku w młodościFenomen zdominował PŚ w skokach, a teraz chce być jak Stoch. "Coś nadzwyczajnego"

Seria próbna w Niżnym Tagile ruszyła o 14:45, a konkurs ma się rozpocząć o godzinie 16:00. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: