Sobotni konkurs w Niżnym Tagile w PŚ w skokach narciarskich. Gdzie i o której godzinie oglądać? [TRANSMISJA]

Sobota 20 listopada będzie pierwszym dniem rywalizacji o punkty Pucharu Świata skoczków narciarskich w nowym sezonie. Najlepsi zawodnicy z całego świata powalczą o jak najlepsze miejsca w rosyjskim Niżnym Tagile. Gdzie i o której godzinie oglądać zawody?

W piątkowe popołudnie oficjalnie wystartował nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Po raz pierwszy od kilku lat inauguracja nie odbędzie się w Wiśle. Tym razem skoczkowie w pierwszym konkursie sezonu powalczą w rosyjskim Niżnym Tagile. Na piątek zaplanowane były kwalifikacje do sobotniej rywalizacji.

Zobacz wideo Nowy sezon, nowe nadzieje. "Kubackiego stać na wszystko. To może być jego zima"

Kamil Stoch podczas kwalifikacji w Niżnym TagileStoch oddał skok, jaki niedawno wydawał się abstrakcją! "Wygrał? Łapczywy na pieniądze"

Kamil Stoch w świetnym stylu wygrywa kwalifikacje

Zdecydowanie najlepszy wynik w piątkowych kwalifikacjach uzyskał Kamil Stoch, który wygrał je dzięki skoki na odległość 135 metrów. Polak o ponad 10 punktów wyprzedził drugiego Słoweńca Anże Laniska, który skoczył 129 metrów. Trzecie miejsce zajął Daniel Huber z Austrii z wynikiem 127,5 metra.

Pozostali polscy skoczkowie nie oddali zbyt dalekich skoków. 32. miejsce zajął Jakub Wolny (104 metry), 36. był Dawid Kubacki (110 metrów), 39. Piotr Żyła (110 metrów), 45. Andrzej Stękała (106 metrów), 51. Klemens Murańka (100 metrów), a 56. Stefan Hula (98 metrów).

Sobotni konkurs w Niżnym Tagile. Gdzie i o której oglądać?

Harmonogram rywalizacji w sobotę w Niżnym Tagile rozpoczyna się o godzinie 14:45, kiedy to skoczkowie oddadzą skoki w serii próbnej. Początek pierwszej serii głównego konkursu zaplanowano z kolei na godzinę 16:00. Wystąpi w niej pięciu polskich zawodników. Awansu nie uzyskali Klemens Murańka i Stefan Hula.

Kamil Stoch podczas kwalifikacji w Niżnym TagileZielona linia daleko za Kamilem Stochem! Tak Polak pokonał konkurencję w Niżnym Tagile

Pierwszy konkurs z cyklu Pucharu Świata w nowym sezonie skoków narciarskich w Niżnym Tagile będzie transmitowany na antenie stacji TVN, Eurosport 1, a także w serwisie player.pl. Relacja na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: