Zielona linia daleko za Kamilem Stochem! Tak Polak pokonał konkurencję w Niżnym Tagile

Kamil Stoch skoczył najdalej i wygrał kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Pozostali Polacy spisali się słabo.

Kamil Stoch w kwalifikacjach spisał się znakomicie i odleciał rywalom. Polak skoczył najdalej - aż 135 metrów. Żaden ze skoczków w kwalifikacjach nie oddał tak dalekiej próby. Mało tego, nikt nie osiągnął granicy 130 metrów. Jak dobry to był skok, można zobaczyć na zdjęciu z transmisji. Widać, że zielona linia oznaczająca odległość potrzebną do objęcia prowadzenia, została przez Polaka znacznie przekroczona.

Zobacz wideo

Kamil Stoch po wylądowaniu w JekaterynburguPolacy dotarli do Niżnego Tagiłu. Dwa słowa Kamila Stocha. Więcej nie trzeba

Duża przewaga Kamila Stocha

Kamil Stoch wygrał kwalifikacje w znakomitym stylu, z notą 128,5 punktu, z przewagą ponad dziesięciu punktów nad Słoweńcem Anze Laniskiem (129 metrów). Trzecie miejsce zajął Austriak Daniel Huber (127,5 metra i nota 116,4 punktów).

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Pozostali Polacy spisali się słabo. Jakub Wolny zajął 32. miejsce (104 metry), Dawid Kubacki był 36., Piotr Żyła (obaj po 110 metrów) został sklasyfikowany na 39. pozycji, a Andrzej Stękała na 45. miejscu (106 metrów). Wszyscy zapewnili sobie jednak udział w sobotnim konkursie. Niewiele zabrakło Klemensowi Murańce, który po skoku na odległość 100 metrów zajął 51. miejsce. Najsłabiej z biało-czerwonych skoczył Stefan Hula - 98 metrów, co dało mu dopiero 56. pozycję.

Sensacją kwalifikacji było odpadnięcie Stefana Krafta, który skoczył tylko 101 metrów i był 53. Co ciekawe Austriak był najlepszy na drugim treningu, bo wylądował aż na 132,5 metrze.

Piotr ŻyłaPrezydent i premier nie dzwonią tylko do Żyły. Skoczek zna powód. "Boją się"

Sobotni konkurs Pucharu Świata w Niżnym Tagile rozpocznie się o godz. 16. Relacja na żywo na sport.pl. i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: