Fatalne wiadomości przed startem Pucharu Świata! "Nowy sezon, stare warunki"

Pogoda w Niżnym Tagile może spłatać figla skoczkom już od samego początku weekendu. Warunki atmosferyczne zdają się pogarszać. - Mocniej wieje, idą opady śniegu, a do tego ociepla się - napisał Dominik Formela, dziennikarz Skijumping.pl.

Trener Michal Dolezal zdecydował, że Polskę w pierwszych konkursach nowego sezonu Pucharu Świata będzie reprezentować siedmiu skoczków. W tej grupie znalazł się Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny, Klemens Murańka oraz Andrzej Stękała. Polacy w sezonie olimpijskim będą na wyłączność korzystać z wkładek i zapięć do wiązań, dzięki którym w zawodach mogą zyskać do dwóch metrów na odległości skoku i 0,2 kilometra na godzinę w prędkości na progu.

Zobacz wideo Wojna technologiczna w skokach narciarskich. Jak powstaje kombinezon skoczka?

Media: Warunki w Niżnym Tagile coraz gorsze. "Nowy sezon, stare warunki"

Dominik Formela, dziennikarz portalu Skijumping.pl podał najnowsze informacje nt. warunków pogodowych na skoczni Aist w Niżnym Tagile. "Jako się rzekło - piątek w Niżnym Tagile wita zmianą pogody. Mocniej wieje, idą opady śniegu, a do tego ociepla się" - napisał na Twitterze. Kibice jednoznacznie stwierdzili, że nie są to najlepsze informacje. "Już nie mogę się doczekać trzymania zawodników 15 minut na belce" - napisała jedna z fanek. "Czyli nowy sezon, stare warunki" - dodaje internauta. "Ah ten wiatr" - twierdzi jeden z fanów.

Według najnowszych prognoz warunki w piątkowy wieczór będą zdecydowanie najgorsze, a podmuchy wiatru mogą dochodzić nawet do 6 m/s. Jeszcze w czwartek 18 listopada pojawiały się prognozy, że w piątek temperatura może wynosić 0 stopni Celsjusza, a wiatr będzie dochodził do 4 m/s. Szef komitetu organizacyjnego, Siergiej Zyrianow w rozmowie ze Sport.pl był spokojny o organizację konkursów. "Wiemy, że w piątek ma być słonecznie, nawet około -3 stopni Celsjusza, a to tutaj ciepły, zimowy dzień. W sobotę to się zmieni i wróci mróz do -15 stopni. Będzie padał śnieg i wiał wiatr z podmuchami do 4-5 metrów na sekundę. To jednak nie przeszkodzi w rozegraniu zawodów" - powiedział Rosjanin.

Skoczkowie rozpoczną rywalizację w Pucharze Świata w Niżnym Tagile od piątkowych kwalifikacji, które rozpoczną się o 16:30. Konkursy indywidualne są przewidziane na sobotę 20 i niedzielę 21 listopada na godzinę 16:00. Relacje z konkursów będą dostępne na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: