Polacy dotarli do Niżnego Tagiłu. Dwa słowa Kamila Stocha. Więcej nie trzeba

Reprezentacja Polski doleciała do Rosji i wybiera się do Niżnego Tagiła, gdzie będzie rywalizowała w pierwszych konkursach Pucharu Świata. - To ostatnia część naszej podróży - komentował Kamil Stoch na Instagramie. Zakopiańczyk ocenił też warunki atmosferyczne.

Trener Michal Dolezal zdecydował, że Polskę w pierwszych konkursach Pucharu Świata będzie reprezentować siódemka skoczków - Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny, Klemens Murańka oraz Andrzej Stękała. Szkoleniowiec zrezygnował m.in z Aleksandra Zniszczoła czy Tomasza Pilcha. "Różnice nie były duże, a poziom wyrównany. Zostali wybrani najlepsi" - stwierdził na łamach Sport.pl Maciej Maciusiak, asystent Dolezala.

Zobacz wideo Pierwsze zawody PŚ w skokach storpedowane przez pogodę? Mamy odpowiedź organizatorów

Kadra jest już w Rosji. Krótki komentarz Kamila Stocha nt. panujących warunków

Kamil Stoch poinformował fanów w czwartkowy poranek, że reprezentacja Polski leci samolotem do Rosji na konkursy Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Około 22:00 czasu lokalnego pojawiła się aktualizacja od trzykrotnego mistrza olimpijskiego, już obok lotniska Kolcowo w Jekaterynburgu. "Ostatnia część podróży, czyli busikiem już do Niżnego Tagiła. Troszkę zimno, minus 16 stopni" - powiedział Stoch. Skoczkowie mieli do przejechania busem niewiele ponad 140 km.

Dziennikarz skijumping.pl, Dominik Formela informował, że wszyscy wielcy, poza Polską, wzięli udział w nieoficjalnym czwartkowym treningu na skoczni Aist (HS134). Polscy skoczkowie w sezonie olimpijskim będą mieli swoje argumenty w wojnie technologicznej. Chodzi o wkładki i zapięcia do wiązań, dzięki którym można zyskać do dwóch metrów na odległości skoku i 0,2 kilometra na godzinę w prędkości na progu. "Mamy jedną taką rzecz, którą być może zobaczycie" - mówił Sport.pl Jakub Wolny.

Kamil Stoch liczy na to, że uda mu się poprawić wyniki w Niżnym Tagile z sezonu 2019/2020. Wtedy dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli zajął odpowiednio 9. oraz 15. miejsce. W poprzednim sezonie Pucharu Świata Stoch dostał wolne od Michala Dolezala, tak jak Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki. Relacje z konkursów w Niżnym Tagile będą dostępne na stronie internetowej Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Tak wygląda harmonogram pierwszego weekendu PŚ w skokach:

piątek (19.11.2021)

  • 14:15 - oficjalny trening (2 serie)
  • 16:30 - kwalifikacje

sobota (20.11.2021)

  • 14:45 - seria próbna
  • 16:00 - pierwsza seria konkursowa

niedziela (21.11.2021)

  • 14:30 - kwalifikacje
  • 16:00 - pierwsza seria konkursowa
Więcej o: