Pierwsze zawody w skokach narciarskich już odwołane. Sytuacja się komplikuje

W sezonie 2021/2022 nie odbędą się konkursy Pucharu Kontynentalnego w Sapporo. Japońscy organizatorzy zawodów właśnie poinformowali o tym FIS. Podobny los może czekać także rywalizację w Pucharze Świata.

Wielkimi krokami zbliża się inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich 2021/2022. Pierwszy konkurs w nowym sezonie odbędzie się już w najbliższą sobotę w Niżnym Tagile. Dwa tygodnie później natomiast zainaugurowany zostanie także Puchar Kontynentalny. Pierwsze zawody w tej rywalizacji odbędą się 4 grudnia na skoczni olimpijskiej w Zhangjiakou w Chinach.

Zobacz wideo Cash? "Występ rozczarowujący, ale widzę pozytywy"

Pierwsze odwołane zawody w skokach narciarskich. Koronawirus nie odpuszcza

Nowy sezon zimowy skoków narciarskich jeszcze się nie rozpoczął, a już pojawiają się pierwsze problemy i komplikacje. Ich winowajcą jest szalejąca nadal pandemia koronawirusa, która krzyżowała już plany FIS-u w poprzednim sezonie. 

Jan Habdas podczas mistrzostw Polski w ZakopanemZrobił to! Życiowy sukces rewelacyjnego Polaka. Wschodząca gwiazda skoków

Wiadomo już, że w nowej edycji Pucharu Kontynentalnego nie odbędą się konkursy w Sapporo. Japończycy właśnie poinformowali o tym federację narciarską i oficjalnie pojawiły się informacje o "problemach organizacyjnych". FIS rozpoczął już więc poszukiwanie możliwego zastępstwa do zorganizowania zawodów w dniach 15-16 stycznia 2022 roku. Szczególnie że wszystko wskazuje na to, że podobny los może czekać także japońskie konkursy Pucharu Świata. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Wiadome jest już natomiast, że tym razem tej odpowiedzialności nie wezmą na siebie Polacy. Odwołane w zeszłym roku zawody PŚ w Sapporo rozegrane zostały w Zakopanem. Tym razem jest to jednak niemożliwe, ponieważ w terminie 15-16 stycznia w stolicy polskich Tatr odbędą się właśnie zawody Pucharu Świata.

Zbigniew Bródka na podium Pucharu ŚwiataZbigniew Bródka komentuje niespodziewany sukces w Pucharze Świata

Inaczej natomiast może być w przypadku odwołania zawodów elity w Sapporo, które mają się odbyć tydzień później. W takim przypadku Zakopane mogłoby się podjąć tego zadania, ale jak na razie nie wiadomo jaki los czeka tę rywalizację. Przypomnijmy, że w nowym kalendarzu Japonia dostała dodatkowy konkurs PŚ właśnie w zamian za to, że nie udało rozegrać się ich w ubiegłym sezonie

Więcej o: