Tak zareagował Piotr Żyła, gdy usłyszał, że TVP straciło skoki. "Popatrzyłem w kalendarz"

Piotr Żyła udzielił serwisowi sport.interia.pl wywiadu, w którym odniósł się do utraty przez TVP praw do transmisji skoków narciarskich. - To chyba było zaskoczenie dla wszystkich. [...] Zobaczyłem w Internecie, że skoki będą w TVN. Na początku pomyślałem, że to prima aprilis, ale patrzę w kalendarz, a to październik - powiedział polski skoczek.

"Po wielu latach Puchar Świata w skokach narciarskich niemal zniknie z anten Telewizji Polskiej. Publiczny nadawca pokaże tylko polskie konkursy - z Wisły i Zakopanego. Cały sezon 2021/2022, który ruszy już za półtora miesiąca, kibice zobaczą tylko w otwartym TVN-ie, a także w Eurosporcie i w serwisie player.pl" - informowaliśmy miesiąc temu na Sport.pl.

Zobacz wideo Rewolucja w skokach narciarskich. Znikają z anten TVP

"To sytuacja bez precedensu, gdyż Telewizja Polska transmituje skoki narciarskie od kilkudziesięciu lat, budując popularność dyscypliny, rozpoznawalność zawodników i zwiększając ekspozycję sponsorów. Trudno nie wiązać tej decyzji z próbą wpisania sportu w spór polityczny wokół stacji TVN i używania skoków narciarskich jako swoistego zakładnika w tym sporze. Telewizja Polska otrzymała sygnały, że sytuację tę z niepokojem przyjęli również nasi partnerzy z Polskiego Związku Narciarskiego" - można było przeczytać w oświadczeniu wydanym przez TVP.

W czwartek okazało się, TVN będzie przeprowadzać relacje z konkursu skoków w bardzo atrakcyjnej formie. Pisaliśmy, że ma być nowoczesne studio, znakomici eksperci i będzie dużo merytoryki, a także lżejszych materiałów. Studio ma prowadzić m.in. Sebastian Szczęsny.

Piotr Żyła skomentował utratę praw przez TVP w skokach narciarskich. "Na początku pomyślałem, że to prima aprillis"

Teraz do zmiany stacji, która będzie przeprowadzać relację ze skoków narciarskich, odniósł się Piotr Żyła w rozmowie z portalem sport.interia.pl. - To chyba było zaskoczenie dla wszystkich. Niedawno byłem na konferencji w Warszawie, bo związek podpisał nową umowę ze sponsorem, i wtedy jeszcze nikt o tym nie mówił. A byli tam przedstawiciele TVP, TVN, Eurosportu - powiedział mistrz świata w skokach.

I dodał: - I nagle dwa czy trzy dni później zobaczyłem w Internecie, że skoki będą w TVN. Na początku pomyślałem, że to prima aprilis, ale patrzę w kalendarz, a to październik.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Świetne informacje dla kibiców skoków. Wszystko za darmo także w internecie

Niektórzy kibice mogli mieć obawy, że w przeciwieństwie do transmisji, które przeprowadzała TVP, za oglądanie konkursów na antenie TVN trzeba będzie płacić. Ostatecznie obawy okazały się nieuzasadnione. Nie dość, że zawody będą pokazywane w otwartym kanale, to na dodatek, jak poinformowała telewizja w odpowiedzi na pytanie jednego z kibiców na YouTube, wszystkie konkursy, jakie będą transmitowane w serwisie player.pl będą dostępne za darmo.

Kiedy nowy sezon w Pucharze Świata w skokach narciarskich?

Pierwszy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędzie się 20 listopada w rosyjskim Niżnym Tagile. TVN oprócz relacji z konkursów, transmitować będzie też inne najważniejsze imprezy: Turniej Czterech Skoczni i zimowe igrzyska olimpijskie i mistrzostwa świata w lotach narciarskich. W TVP będzie można obejrzeć tylko mistrzostwa świata w lotach narciarskich w Vikersund, konkursy w Wiśle (rozegrane w dniach 4-5 grudnia 2021 roku) oraz w Zakopanem (15-16 stycznia przyszłego roku).

Więcej o:
Copyright © Agora SA