Tak TVN będzie pokazywać skoki narciarskie! "Zimowa Formuła 1". Wielki transfer z TVP

Sebastian Szczęsny po 17 latach odejdzie z TVP. Jak informują "Wirtualne Media", dziennikarz przejdzie do TVN, gdzie będzie pracował przy zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, dziennikarz głównie będzie prowadzić studio skoków w TVN, a to zapowiada się niezwykle ekscytująco.

O transferze Sebastiana Szczęsnego "Wirtualne Media" poinformowały w czwartek. Dziennikarze portalu podkreślają, że w środowisku to jeden z najgłośniejszych medialnych transferów ostatnich lat.

Zobacz wideo Potworny upadek Tandego w Planicy. "To było bardzo mocne uderzenie"

Adam Małysz i Kamil Stoch To jeszcze "dzieci Małysza", czy już "dzieci Stocha"? Tajner odpowiada rozbrajająco

Atrakcyjne relacje z konkursów skoków

Sebastian Szczęsny z Telewizją Polską był związany od 2004 r. – najpierw jako ekspert w trakcie Pucharu Świata w skokach, a potem przez lata jako główny komentator (obok Włodzimierza Szaranowicza, Przemysława Babiarza i Stanisława Snopka). W TVP komentował także gale boksu czy wyścigi kolarskie.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Nie wiadomo jeszcze, kto oprócz Sebastiana Szczęsnego będzie w TVN działać przy studiu skoków narciarskich w TVN. Wiele wskazuje na to, że skoki nadal komentować będą  Igor Błachut i Marek Rudziński, którzy będą komentować zawody w Eurosporcie i w TVN. 

Warto zaznaczyć, że zarówno TVN jak i Eurosport będą miały dwa oddzielne studia skoków narciarskich. To w Eurosporcie dalej będzie prowadzone głównie przez Michała Korościela. 

Według informacji Piotra Majchrzaka, dziennikarza Sport.pl, TVN relację z konkursów będzie przeprowadzać w bardzo atrakcyjnej formie. Ma być nowoczesne studio, znakomici eksperci. Będzie dużo merytoryki, a także lżejszych materiałów.  Studio prowadzić będzie właśnie Sebastian Szczęsny, choć bardzo możliwe, że nie sam. O wszystkich zmianach miał poinformować TVN w oficjalnym komunikacie w czwartek lub w piątek. Aktualizacja: I tak też się stało. Współprowadzącym studio ma być Damian Michałowski. 

Kamil Stoch Oficjalnie: TVN odkrył karty! Wiemy, kto poprowadzi studio skoków. Dwie osoby

- Z plotek, które można usłyszeć, to w TVNie szykuje się naprawdę wypasione ogrywanie skoków. Trochę jak plany RTL, trochę zimowa F1. Widzę też, że wszyscy piszą, że Sebastian Szczęsny ma komentować skoki. Ale nie do końca. Głównie będzie prowadzić studio TVN - napisał Piotr Majchrzak na Twitterze.

Pierwszy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędzie się 20 listopada w rosyjskim Niżnym Tagile. TVN oprócz relacji z konkursów, transmitować będzie też inne najważniejsze imprezy: Turniej Czterech Skoczni i zimowe igrzyska olimpijskie i mistrzostwa świata w lotach narciarskich. W TVP będzie można obejrzeć tylko mistrzostwa świata w lotach narciarskich w Vikersund, konkursy w Wiśle (rozegrane w dniach 4-5 grudnia 2021 roku) oraz w Zakopanem (15-16 stycznia przyszłego roku).

Eisenbichler krytykuje miejsce rozegrania igrzysk. Wskazał kluczowy problem Eisenbichler krytykuje miejsce rozegrania igrzysk. Wskazał kluczowy problem

Świetne informacje dla kibiców skoków. Wszystko za darmo także w internecie

Niektórzy kibice mogli mieć obawy, że w przeciwieństwie do transmisji, które przeprowadzała TVP, za oglądanie konkursów na antenie TVN trzeba będzie płacić. Ostatecznie obawy okazały się nieuzasadnione. Nie dość, że zawody będą pokazywane w otwartym kanale, to na dodatek, jak poinformowała telewizja w odpowiedzi na pytanie jednego z kibiców na YouTube, wszystkie konkursy, jakie będą transmitowane w serwisie player.pl będą dostępne za darmo.

Więcej o: