Jest reakcja PZN na zmianę nadawcy skoków. "To jest dla nas najważniejsze"

- Dla nas najważniejsza jest informacja, że wszystkie konkursy Pucharu Świata będą pokazywane w otwartej telewizji. Sam jestem ciekawy, jak będzie wyglądała realizacja konkursów - powiedział Apoloniusz Tajner na łamach portalu WP Sportowe Fakty.

W czwartek 7 października na łamach Sport.pl poinformowaliśmy o zmianie nadawcy skoków narciarskich. Od sezonu 2021/2022 zdecydowana większość konkursów w ramach Pucharu Świata będzie dostępna do obejrzenia na kanałach grupy Discovery - w TVNie, Eurosporcie oraz na stronie internetowej player.pl. Publiczny nadawca, czyli Telewizja Polska pokaże tylko konkursy w Wiśle oraz Zakopanem i mistrzostwa świata w lotach w Vikersund. TVP wydało oficjalne oświadczenie, w którym zmianę nadawcy określa "sytuacją bez precedensu".

Zobacz wideo Wojna technologiczna w skokach narciarskich. Jak powstaje kombinezon skoczka?

Apoloniusz Tajner komentuje zmianę nadawcy skoków narciarskich. "Sam jestem ciekawy"

Apoloniusz Tajner został poproszony o komentarz nt. zmiany nadawcy skoków narciarskich przez portal WP Sportowe Fakty. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego podkreśla, że najważniejszą informacją dla niego jest fakt pozostania dyscypliny w otwartej telewizji. "Dla mnie i dla PZN-u najważniejsza jest informacja, że wszystkie konkursy Pucharu Świata dalej będą pokazywane w otwartej telewizji. Podział praw transmisyjnych dzieje się poza nami i my jako Polski Związek Narciarski nie mamy na to żadnego wpływu" - powiedział.

Skoki narciarskie były pokazywane w Telewizji Polskiej nieprzerwanie od 20 lat, głównie od sukcesów Adama Małysza w sezonie 2000/2001. Od 2015 roku prawa do skoków narciarskich posiadała grupa Discovery, ale wtedy honorowo udzielała sublicencji publicznemu nadawcy. "Nasza współpraca z TVP układała i układa się bardzo dobrze. Jestem przekonany, że i z TVN-em będziemy dobrze współpracować. Sprawa jest świeża i sam jestem ciekawy, jak będzie u nich wyglądała realizacja konkursów" - dodał Tajner. 

Najbliższy sezon Pucharu Świata rozpocznie się w weekend 20-21 listopada w Niżnym Tagile. W trakcie sezonu 2021/2022 czekają nas Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie (4-20 lutego 2022), 70. Turniej Czterech Skoczni czy mistrzostwa świata w lotach narciarskich w Vikersund (11-13 marca 2022). Zmagania skoczków zakończą się w weekend 25-27 marca zawodami na mamuciej skoczni Letalnica w Planicy.

Więcej o: