Austriacki skoczek przeszedł operację. "Wreszcie ból zniknął"

Michael Hayboeck poddał się zabiegowi. Austriacki skoczek przeszedł operację przepukliny międzykręgowej (dyskowej), o czym poinformował Austriacki Związek Narciarski.

Michael Hayboeck miał stanąć na starcie zawodów letniego Grand Prix w Klingenthal, ale musiał wycofać się z rywalizacji, po tym jak lekarze wykryli u niego problem zdrowotny. Austriak musiał poddać się operacji usunięcia przepukliny międzykręgowej w szpitalu w Innsbrucku.

Zobacz wideo Wojna technologiczna w skokach narciarskich. Jak powstaje kombinezon skoczka?

Projekt skoczni mamuciej w SzczawnicyJest projekt skoczni HS 240 w Polsce! I to gdzie! Imponująca wizja

Michael Hayboeck musiał przejść operację. "Jestem teraz w bardzo dobrym nastroju"

- Zaraz po operacji zauważyłem, że ból zniknął. Udało mi się nawet przespacerować trochę po moim pokoju w szpitalu bez bólu. Dlatego jestem teraz w bardzo dobrym nastroju i liczę, że w przyszłości będę miał trochę spokoju z powodu moich problemów z kręgosłupem - powiedział Hayboeck, cytowany przez portal skispringen.com

Austriacki Związek Narciarski (ÖSV) na swoim koncie w mediach społecznościowych wydał komunikat, z którego wynika, że Austriak jest już po zabiegu. "Dobra wiadomość - w poniedziałek przeszedł pomyślnie operację. Już niedługo powinien poczuć się lepiej i nic nie stoi na przeszkodzie, aby szybko wrócić do treningów. Wyzdrowiej szybko, Michi! Do zobaczenia wkrótce na skoczni" - czytamy na Facebooku.

30-letni zawodnik w przeszłości już borykał się już z problemami z kręgosłupem. Dwa lata temu musiał zrobić sobie długą przerwę podczas letnich przygotowań. Tym razem ból zaczął się na krótko przed ostatnimi konkursami Letniej Grand Prix w Hinzenbach i Klingenthal.

- Operacja przebiegła bardzo dobrze, a harmonogram jego powrotu do startów jest gotowy. Wkrótce powinien być w stanie znowu zacząć skakać - powiedział lekarz prowadzący skoczka, Michael Gabl.

Sezon prawdy dla Macieja Kota. W cztery lata z nieba do piekła. Sezon prawdy dla Macieja Kota. W cztery lata z nieba do piekła. "Jest obawa"

Sezon 2021/22 Pucharu Świata wystartuje 20 listopada w Niżnym Tagile, a zakończy 27 marca 2022 roku na Letalnicy w słoweńskiej Planicy. W klasyfikacji generalnej poprzedniego sezonu Michael Hayboeck zajął 18. miejsce.

Więcej o: