Kubacki nie miał sobie równych! Historyczny sukces Graneruda

Dawid Kubacki wygrał kwalifikacje do sobotniego konkursu Letniego Grand Prix w Klingenthal. Zawody na Vogtland Arenie będą ostatnim epizodem w tegorocznej edycji cyklu. Pewny triumfu w klasyfikacji generalnej jest już Halvor Egner Granerud.

Rywalizacja w Letnim Grand Prix w skokach narciarskich powoli dobiega końca. W sobotę 2 października na Vogtland Arenie w Klingenthal odbędzie się ostatni konkurs w tegorocznej edycji cyklu. Pewny zwycięstwa w klasyfikacji generalnej jest już Halvor Egner Granerud. Dla zdobywcy Kryształowej Kuli z poprzedniego sezonu jest to historyczny sukces, ponieważ został pierwszym Norwegiem, który triumfował w LGP. 25-latek ma na swoim koncie 300 punktów i aż o 75 wyprzedza drugiego w tabeli Austriaka Jana Hoerla. Ten jednak wycofał się z ostatnich zawodów z powodu śmierci dziadka. Trzeci jest natomiast Dawid Kubacki, który nie ma już jednak szans na wyprzedzenie lidera. 

Zobacz wideo Wojna technologiczna w skokach narciarskich. Jak powstaje kombinezon skoczka?

Kubacki najlepszy w kwalifikacjach. Komplet Polaków w konkursie

W piątek odbyły się natomiast kwalifikacje do sobotniego konkursu. Triumfował w nich Dawid Kubacki, który udowodnił, że tuż przed rozpoczęciem sezonu zimowego jest w świetnej formie. Polak oddał drugi najdłuższy skok w całej serii na odległość 137,5 metra. Drugie miejsce zajął Słoweniec Andre Lanisek (135 m), a na najniższym stopniu podium znalazł się autor najdłuższego skoku Yukiya Sato. Japończyk poleciał na odległość aż 141 metrów. 

Anna Tybor na ManasluZrobiła to! Anna Tybor dotarła na szczyt Manaslu! "Mamy to"

Pozostali Polacy zaprezentowali się zdecydowanie gorzej od Dawida Kubackiego. 14. miejsce w kwalifikacjach zajął Kamil Stoch (134 m), a tuż za nim na 15. miejscu znalazł się Stefan Hula (132 m). Jakub Wolny uplasował się natomiast na 22. pozycji (130 m), a Piotr Żyła na pozycji 38. (125,5 m). Na najniższej pozycji spośród Polaków znalazł się Andrzej Stękała, który po skoku na odległość 122,5 metra zajął 49. miejsce i został przedostatnim zawodnikiem, który zakwalifikował się do sobotniego konkursu. Oznacza to, że w pierwszej serii ostatnich zawodów w tegorocznej edycji LGP obejrzymy komplet Polaków.

Wyjątkowy sezon skoków! Jest kalendarz. Skoki nawet w kwietniuWyjątkowy sezon skoków! Jest kalendarz. Skoki nawet w kwietniu

Sobotni konkurs LGP na Vogtland Arenie w Klingenthal rozpocznie się o godzinie 14:15. 

Więcej o: