FIS wprowadza nowy turniej w skokach. Na wzór Turnieju Czterech Skoczni

Skoki narciarskie kobiet będą rywalizowały w turnieju na wzór Turnieju Czterech Skoczni. Zmiany w rywalizacji żeńskiej mają nastąpić do sezonu 2021/2022 Pucharu Świata.

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) podjęła decyzje o wprowadzeniu nowego programu rywalizacji, który zostanie włączony w zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet. Portal skijumping.pl informuje, że najbliższy sezon ma wystartować jeszcze w listopadzie bieżącego roku. Będzie to najwcześniej zorganizowany start żeńskiej rywalizacji od 9 lat.

Zobacz wideo Potworny upadek Tandego w Planicy. "To było bardzo mocne uderzenie"

Puchar Świata w skokach narciarskich kobiet zachodzą zmiany. Turniej Sylwestrowy odbędzie się, jak nazwa wskazuje, w Sylwestra

Wprowadzone zmiany dotyczą kilku kwestii. Pierwsza to termin rozpoczęcia walki pań o Kryształową Kulę. Sezon skoków narciarskich mężczyzn zaczyna się w weekend 27-28 listopada. Według planu kobiety mają natomiast wystartować siedem dni wcześniej (20-21.11). Do kalendarza skoków narciarskich kobiet został również wpisany Turniej Sylwestrowy, który odbędzie się 31 grudnia i 1 stycznia na skoczni w Ljubnie.

Zawody będą składały się z dwóch konkursów i zostaną przeprowadzone w systemie KO. System KO Pucharu Świata w skokach narciarskich polega na tym, że w pierwszej serii skoczkowie startują w 25 parach ustalonych po serii kwalifikacyjnej. Do finałów przechodzą zwycięzcy oraz pięciu przegranych z najlepszymi notami. Taki sam system wykorzystywany jest właśnie w Turnieju Czterech Skoczni

Utworzenie Turnieju Sylwestrowego to tylko część zmian wprowadzonych przez FIS w sezonie 2021/22. Pod znakiem zapytania stoją zawody, które wg. planu mają się odbyć w Rumunii. Organizatorzy mają do końca września czas na podjęcie decyzji o organizacji konkursów. Jeżeli tego nie zrobią zawody 21-22 stycznia odbędą się w Norwegii. Przesunięte zostały także konkursy w Zao z 11-12 stycznia na 14-15 stycznia.  

Więcej o:
Copyright © Agora SA