Jakub Wolny odleciał! Polska z dodatkowym miejscem w zawodach Pucharu Świata

Jakub Wolny zajął drugie miejsce w ostatnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego na Vogtland Arenie (HS140) w Klingenthal. Dzięki temu powiększył limit startowy dla Polski na pierwsze zawody Pucharu Świata.

Po pierwszej serii Jakub Wolny zajmował jednak dopiero czwartą pozycję. Skoczył 133,5 metra (nota 128,4), ale do prowadzącego Austriaka Manuela Fettnera, który skoczył najdalej - 136,5 metra, tracił zaledwie niecałe cztery punkty. Polaka wyprzedzali też Słoweniec Lovro Kos (135 metrów i nota 129,6) oraz Rosjanin Roman Siergiejewicz Trofimow (133,5 metra i nota 128,5).

Zobacz wideo Potworny upadek Tandego w Planicy. "To było bardzo mocne uderzenie"

Wolny tuż za zwycięzcą

W drugiej serii Jakub Wolny skoczył dalej - aż o pięć metrów - 138,5 i po swojej próbie zajmował pierwsze miejsce. Trofimow wylądował pięć metrów krócej i w efekcie spadł na szóstą pozycję. Kos skoczył na identyczną odległość co Wolny, ale przegrał notami o zaledwie 0,7 punktu. Fenomenalnie w tej serii spisał się lider Fettner, który poszybował na 143 metr. Wolnego wyprzedził o ponad dwanaście punktów.

Polak dzięki zajęciu drugiej pozycji wywalczył dodatkowe miejsce startowe dla Polski na pierwszy zimowy konkurs Pucharu Świata 2021/2022.

Natomiast Fettner z impetem przypieczętował zatem zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Zdobył on aż 650 punktów. Drugie miejsce zajął jego rodak Mika Schwann (517), a trzecie Fin Fredrik Villumstad (399). Najlepszy z Polaków był Jakub Wolny, który zajął trzynaste miejsce (167).

Inauguracja zimowego Pucharu Kontynentalnego 2021/2022 zaplanowana jest na 4-5 grudnia na olimpijskiej skoczni w Zhangjiakou.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.