Czy najmniejsza skocznia narciarska w Polsce zostanie powiększona? Powstała specjalna zbiórka

Pasjonaci skoków narciarskich chcą powiększyć skocznię narciarską zbudowaną w Ruczynowie koło Buska-Zdroju w województwie świętokrzyskim. Powstała specjalna zbiórka o celu w wysokości siedmiu tysięcy złotych.

Skocznia narciarska we wsi Ruczynów koło Buska-Zdroju powstała 3 listopada 2019 roku. Obiekt został zbudowany przez Mateusza Seremaka dla swojego syna, który zainspirował się małą skocznią na wybiegu w Planicy w Słowenii. Budowa rozpoczęła się rok wcześniej, a cały koszt inwestycji szacowany jest na około 13 tysięcy złotych.

Zobacz wideo Wojna technologiczna w skokach narciarskich. Jak powstaje kombinezon skoczka?

Obiekt w Ruczynowie koło Buska-Zdroju może zostać powiększony. Powstała specjalna zbiórka

Punkt konstrukcyjny skoczni narciarskiej w Ruczynowie koło Buska-Zdroju znajduje się na czwartym metrze. Rekord skoczni w warunkach zimowych wynosi 4,5 m i został ustanowiony przez syna właściciela Kacpra Seremaka 11 lutego 2021 roku. Pierwszy amatorski konkurs skoków na tym obiekcie odbył się 19 września zeszłego roku, a każdy zainteresowany mógł wziąć udział po zapłaceniu 20 złotych. "Nowy obiekt HS-5 w woj. świętokrzyskim powstał właśnie po to, żeby oddzielić ziarno od plew" - pisał wówczas organizator na stronie wydarzenia.

Mateusz Seremak z rodziną ma zamiar powiększyć obiekt narciarski dwukrotnie. Na platformie zrzutka.pl powstała specjalna zbiórka, która może im pomóc zrealizować cel. Do tego przedsięwzięcia potrzebne jest siedem tysięcy złotych. "Pieniądze ze zbiórki przeznaczymy w całości na rozbudowę najmniejszej skoczni narciarskiej w Polsce, abyśmy mogli w 2022 roku gościć sympatyków skoków narciarskich na kolejnych zawodach amatorów już na obiekcie ośmiometrowym" - czytamy w opisie.

Pierwszą skocznią narciarską w województwie świętokrzyskim była ta założona w Kielcach na szczycie Pierścienicy. Inicjatorem jej budowy był Włodzimierz Wójcikiewicz, który pełnił wówczas funkcję sekretarza Okręgowego Związku Narciarskiego. Obiekt został zburzony 19 września 2006 roku, ponieważ finalnie nie doszło do remontu, a wejście na skocznię było bardzo niebezpieczne. Zbiórkę rodziny Seremaków w Ruczynowie możecie wesprzeć TUTAJ.

Więcej o: