Adam Małysz skomentował koniec kariery Schlierenzauera. "Gregor!"

Adam Małysz opublikował post na Instagramie, w którym skomentował zakończenie sportowej kariery przez Gregora Schlierenzauera. - Gregor, będzie Cię brakowało w tym sportowym świecie - napisał czterokrotny zdobywca Kryształowej Kuli.

Gregor Schlierenzauer opublikował post na swoim blogu, w którym poinformował fanów, że kończy karierę sportową w skokach narciarskich. Austriak nie będzie walczył o powrót do formy sprzed lat. "Ogień, który zawsze płonął w pełni dla mojego sportu, zabiera mnie teraz w kierunku nowych wyzwań, które na mnie czekają. Przewracam stronę w książce i rozpoczynam ten nowy rozdział życia pełnego pasji, ciekawości i chęci do działania" - napisał Austriak.

Zobacz wideo Wojna technologiczna w skokach narciarskich. Jak powstaje kombinezon skoczka?

"W pewnym momencie wydawało się, że skoki narciarskie na kolejne kilkanaście lat zostaną zabetonowane przez Gregora Schlierenzauera, który jak Leo Messi czy Cristiano Ronaldo w piłce nożnej, pobije w skokach wszystkie możliwe rekordy. Ale w momencie, gdy Schlierenzauer wymyślał się jako skoczka przyszłości, nie wiedział jak blisko jest upadku ze szczytu" - pisał Piotr Majchrzak na łamach Sport.pl.

Adam Małysz komentuje zakończenie kariery przez Gregora Schlierenzauera. "Świetny skoczek"

Adam Małysz opublikował post w mediach społecznościowych, w którym skomentował decyzję Gregora Schlierenzauera o zakończeniu kariery sportowej w skokach narciarskich. Czterokrotny zdobywca Kryształowej Kuli określił 53-krotnego zwycięzcę konkursów Pucharu Świata świetnym skoczkiem. "Swoją karierę zakończył oficjalnie świetny skoczek narciarski Gregor Schlierenzauer. Gregor! Będzie cię brakowało w tym sportowym świecie, ale życzę Ci spełnienia marzeń i powodzenia w realizacji kolejnych celów" - napisał.

 

Gregor Schlierenzauer zdobył niemal wszystko w trakcie kariery sportowej. Austriak ma na koncie dwie Kryształowe Kule, dwa wygrane Turnieje Czterech Skoczni, sześć tytułów mistrza świata, mistrzostwo świata w lotach oraz złoty medal olimpijski, zdobyty w Vancouver w 2010 roku w konkursie drużynowym. Skoczek pochodzący z Rumu nie zdobył jedynie indywidualnego złota olimpijskiego.

Dodatkowo Schlierenzauer jest zwycięzcą największej liczby konkursów Pucharu Świata. 31-latek wygrał aż 53 odsłony, co jest absolutnym rekordem w historii skoków narciarskich. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje nieżyjący Fin Matti Nykaenen (46), a czołową trójkę zamykają ex-aequo Adam Małysz oraz Kamil Stoch (39).

Więcej o: