Ależ seria Graneruda! Wielka forma skoczka! Polak spadł z podium LGP

Halvor Egner Granerud odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo w zawodach Letniego Grand Prix w rosyjskim Czajkowskim. Z podium spadł Jakub Wolnego, którego zabrakło w Kazachstanie.

Halvor Egner Granerud jest od początku sezonu w znakomitej formie. Norweg wygrał bowiem dwa poprzednie konkursy w Szczuczyńsku (miasto w Kazachstanie). Był również najlepszy w piątkowym prologu.

Zobacz wideo Potworny upadek Tandego w Planicy. "To było bardzo mocne uderzenie"

Kapitalne skoki w Rosji

Po pierwszej serii, rozgrywanej z siódmej belki startowej Granerud mógł być jednak rozczarowany. Skoczył bowiem 133 metry, o siedem mniej od prowadzącego Rosjanina Jewgienija Klimowa. Tracił do niego 8,1 punktu. Trzecie miejsce zajmował Norweg Johann Andre Forfang, który poszybował na odległość 133,5 metra.

W drugiej serii Forgang skoczył fenomenalnie, bo aż 145 metrów. Miał jednak problemy przy lądowaniu i odjęto mu ponad dwadzieścia punktów za wiatr. Znakomicie spisał się też Granerud. Skoczył 137,5 metra. Prowadzący Klimow zawiódł kibiców, bo wylądował tylko na 129,5 metrze. W efekcie zajął tylko drugie miejsce, ze stratą 3,7 punktu do zwycięzcy.

W Czajkowskim nie wystartowali Polacy. W efekcie Jakub Wolny spadł w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix na czwarte miejsce (185 punktów). Prowadzi Granerud (300), drugi jest Austriak Jan Hoerl (196), a trzeci Norweg Marius Lindvik (190). Piątą pozycję zajmuje Dawid Kubacki (160). W Letnim Pucharze Narodów prowadzą Norwegowie (834 punktów), którzy wyprzedzają Austriaków (616) i Polakami (591).

Na niedzielę w Czajkowskim odbędzie się konkurs drużyn mieszanych. Początek o godz. 10 czasu polskiego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.