Halvor Egner Granerud drugim skoczkiem w historii! Nowy lider, ale Polacy wciąż w grze

Halvor Egner Granerud wygrał oba niedzielne konkursy w ramach Letniego Grand Prix na normalnej skoczni w rosyjskim Szczuczyńsku. Norweg stał się tym samym nowym liderem cyklu. Na podium klasyfikacji generalnej wciąż jest Jakub Wolny. Dawid Kubacki jest czwarty.

Halvor Egner Granerud imponuje formą! Zdobywca Kryształowej Kuli w ostatnim sezonie zimowym triumfował w niedzielę w dwóch konkursach LGP na skoczni w Szczuczyńsku. Więcej emocji było w drugim konkursie, w którym Norweg najpierw oddał skok na odległość 93,5 metra i wyprzedził o 1,1 punktu Daniła Sadrejewa, który skoczył 99,5 m i ustanowił nowy rekord skoczni.

Zobacz wideo Wojna technologiczna w skokach narciarskich. Jak powstaje kombinezon skoczka?

Bezkonkurencyjny Halvor Egner Granerud

Na trzecim miejscu znajdował się Roman Siergiejewicz Trofimow po skoku na 95 m. Kolejne miejsca zajęli Robert Johansson (91 m), Viktor Polasek (90 m), Lovro Kos (89,5 m), Daiki Ito (90,5 m) i Kevin Maltsev (84 m). Czołową dziesiątkę zamknął Siergiej Tkaczenko (86 m).

W drugiej serii Norweg ponownie był bezkonkurencyjny, oddając skok na odległość 87,5 metra, wyprzedzając w ten sposób o dziewięć punktów Roberta Johanssona (92 m). Trzecie miejsce zajęli Marius Lindvik i Danił Sadrejew, którzy poszybowali na odległość 87 m. Polacy nie brali udziału w konkursie.

W pierwszym niedzielnym konkursie Granerud zwyciężył po oddaniu skoków na odległości 96 m i 94 m. Drugie miejsce zajął Marius Lindvik (97 m i 89 m), a trzecie Władimir Zografski (94 m i 89,5 m).

Dzięki zwycięstwu w Szczuczyńsku Halvor Egner Granerud wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix. Norweg o cztery punkty wyprzedza Jana Hoerla, o 15 punktów Jakuba Wolnego, a także o 40 punktów Dawida Kubackiego.

Czołowa 10. klasyfikacji Letniego Grand Prix w skokach narciarskich:

  1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) - 200 punktów
  2. Jan Hoerl (Austria) - 196 punktów
  3. Jakub Wolny (Polska) - 185 punktów
  4. Dawid Kubacki (Polska) - 160 punktów
  5. Anze Lanisek (Słowenia) - 146 punktów
  6. Marius Lindvik (Norwegia) - 140 punktów
  7. Markus Schiffner (Austria) - 140 punktów
  8. Robert Johansson (Norwegia) - 130 punktów
  9. Roman Trofimow (Rosja) - 130 punktów
  10. Gregor Deschwanden (Szwajcaria) - 127 punktów

Halvor Egner Granerud przeszedł do historii

Zwycięstwo norweskiego skoczka w obu niedzielnych konkursach w Szczuczyńsku spowodowało, że zapisał się on w historii skoków narciarskich. Granerud stał się drugim skoczkiem, który wygrał dwa konkursy Letniego Grand Prix w ciągu jednego dnia. Wcześniej dokonał tego Gregor Schlierenzauer, który 30 sierpnia 2008 roku dwukrotnie triumfował w Zakopanem.

Więcej o: