Polscy skoczkowie wycofani ze startu w LGP! Trenerzy tłumaczą decyzję

Polscy skoczkowie nie wezmą udziału w dwóch konkursach w ramach tegorocznej edycji Letniego Grand Prix w Szczuczyńsku. Powodem takiej decyzji trenerów była rosnąca ilość zakażeń koronawirusem w Kazachstanie - informuje portal Skaczemy.pl.

Tegoroczna edycja Letniego Grand Prix rozpoczęła się 17 lipca na skoczni HS-134 w Wiśle. Za skoczkami są już trzy konkursy, a w dwóch z nich wygrywali Polacy – w Wiśle wygrał najpierw Jakub Wolny, a potem Dawid Kubacki. Na skoczni we francuskim Courchevel w konkursie indywidualnym najlepszy okazał się Stefan Kraft. Zgodnie z kalendarzem najbliższe dwa konkursy odbędą się w Szczuczyńsku w Kazachstanie.

- - -

Polscy skoczkowie nie będą startować w Kazachstanie. Powodem koronawirus

Portal skaczemy.pl poinformował, że polscy skoczkowie nie wezmą udziału w konkursach indywidualnych w Szczuczyńsku w Kazachstanie. "Powodem takiej decyzji jest problem z zestawieniem lotu do Kazachstanu oraz rosnąca ilość zakażeń koronawirusem w Kazachstanie" – czytamy. To dobre wiadomości dla Austriaka Jana Hoerla, który z 196 punktami prowadzi w cyklu Letniego Grand Prix – 11 pkt mniej ma Jakub Wolny, a 36 Dawid Kubacki.

Po zmaganiach w Kazachstanie skoczkowie będą rywalizować w Czajkowskim w Rosji (11 września – konkurs indywidualny, 12 września mikst), Hinzenbach w Austrii (25 września – konkurs indywidualny), a cały cykl zwieńczy konkurs indywidualny w Klingenthal, który jest przewidziany na 2 października tego roku.

Skoczkowie będą rywalizowali w Kazachstanie na kompleksie skoczni Burabaj. Oficjalny rekord skoczni należy do Maximiliana Lienhera z Austrii, który w 2019 roku oddał skok na odległość 144,5m. Najdłuższy skok z kolei jest autorstwa Jurija Tepesa, natomiast Słoweniec nie ustał swojej próby. Zawody w ramach Letniego Grand Prix można oglądać w Eurosporcie 1, TVP Sport, na stronie internetowej sport.tvp.pl i eurosportplayer.com oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Więcej o: