Syn byłego trenera polskich skoczków zdominował zawody i wygrał z Polakiem

Amadeus Horngacher, syn Stefana Horngachera, byłego trenera polskich skoczków, zdominował rywalizację w Hinterzarten w ramach zawodów FIS Youth Cup. Młody Niemiec zdecydowanie pokonał Kacpra Tomasiaka, wyprzedzając Polaka o 7 punktów.

Syn Stefana Horngachera ma dopiero 13 lat, ale już zdołał pokazać się ze znakomitej strony. Podczas zawodów FIS Youth Cup w Hinterzarten na skoczni K-70, Niemiec osiągnął 77 i 77,5 metra i pokonał o 7 punktów Kacpra Tomasiaka (72,5 i 78 metrów) oraz Słoweńca Nika Berganta Smerajca (77,5 i 73 metry).

Zobacz wideo Potworny upadek Tandego w Planicy. "To było bardzo mocne uderzenie"

Amadeus Horngacher miał możliwość wyboru kraju, w barwach którego będzie startować. 13-latek zdecydował się skakać pod niemiecką flagą, wybierając ojczyznę swojej matki, zamiast flagi austriackiej, pod którą startował jego ojciec. Ale to nie jest zaskoczenie - syn byłego trenera reprezentacji Polski na co dzień mieszka w Niemczech i właśnie tam trenuje.

Fantastyczne wieści dla norweskich kibiców. Daniel Andre Tande wrócił na skocznięWielki powrót na skocznię! Daniel Andre Tande wrócił po dramatycznym upadku

Horngacher debiutował w zawodach dopiero rok temu, ale już teraz zaczął osiągać pierwsze sukcesy, zdecydowanie wyprzedzając swoich rówieśników, w tym młodych polskich skoczków. Dwa lata temu zasłynął pobiciem rekordu na skoczni K-62 w Berchtesgaden, gdzie wylądował na 70. metrze.

Horngacher: Nie chciałbym przyspieszyć jego kariery

Stefan Horngacher, choć mógłby już zaplanować całą karierę swojego syna, studził wówczas zapędy. - Amadeus jest bardziej zakręcony na punkcie skoków niż ja, ale nie chciałbym za bardzo przyspieszać jego kariery. Nie chciałbym, żeby zbyt wcześnie trafił na duże obiekty - mówił wówczas na łamach dziennika "Berchtesgadener-Anzeiger".

Kamil Stoch popisuje się... baletowymi umiejętnościami. 'Prawie jak primabalerina'Kamil Stoch nietypowym zdjęciem zachwycił kibiców! "Primabalerina"

Stefan Horngacher był trenerem reprezentacji Polski w latach 2016-2019. Pod jego wodzą Polacy dwukrotnie wygrali Puchar Narodów - w 2017 i 2019 roku. Kamil Stoch wygrał dwukrotnie Turniej Czterech Skoczni, zdobył trzeci złoty medal igrzysk olimpijskich, a Polacy po raz pierwszy w historii zostali drużynowymi mistrzami świata w Lahti.

Więcej o: