Wielki powrót na skocznię! Daniel Andre Tande wrócił po dramatycznym upadku

Prawie pięć miesięcy po fatalnym upadku na obiekcie w Planicy Daniel Andre Tande wrócił na skocznię. Norweski skoczek narciarski pojawił się na skoczni w Lillehammer, oddając pierwsze skoki przy okazji zawodów Hopplandslaget Challenge.

W świecie skoków narciarskich w ostatnich tygodniach bardzo głośno jest o sytuacji w norweskiej drużynie narodowej. Wszystko za sprawą głośnego konfliktu pomiędzy tamtejszym związek i szefem skoków narciarskich Clasem Braathenem. Kibice ze Skandynawii otrzymali jednak jedną bardzo dobrą wiadomość.

Zobacz wideo Potworny upadek Tandego w Planicy. "To było bardzo mocne uderzenie"

Powolny powrót do dyspozycji Tandego

W Lillehammer odbywają się pokazowe zawody Hopplandslaget Challenge, które w ubiegłym roku funkcjonowały pod nazwą Raw Air Challenge. W tegorocznej edycji turnieju kibice szczególną uwagę zwracają w stronę Daniela Andre Tande, który wrócił do zawodowego uprawiania sportu po wielu miesiącach przerwy.

Norweg, który pod koniec marca 2021 doznał fatalnego upadku wrócił do treningów trzy miesiące temu i jak sam mówił, z dnia na dzień "było coraz lepiej". Musiał jednak poczekać na przygotowanie odpowiedniej dyspozycji do skakania na skoczni. Czterokrotny złoty medalista mistrzostw świata ma za sobą już pierwsze próby.

Daniel Andre Tande odbył już pierwsze skoki

O powrocie Daniela Andre Tandego do skakania na Twitterze poinformował były skoczek Joakim Aune. "Dużo dzieje się w skokach w Norwegii, ale mówi się, że Daniel Andre Tande oddał wczoraj pierwsze skoki na średnim obiekcie. Pierwsze po upadku w Planicy. Poziom skoków był stosunkowo dobry – z kilkoma próbami pod rozmiar obiektu!" - napisał.

Daniel Andre Tande upadł 25 marca podczas serii próbnej przed zawodami w Planicy. Norweg wyszedł z progu i z ogromną siłą runął na zeskok. Tande doznał sporych obrażeń - między innymi złamał obojczyk, jego płuco zostało przebite. Dodatkowo doznał urazów szyi i głowy. Lekarze szpitala w Lublanie wprowadzili go w stan śpiączki farmakologicznej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.