Nietypowa kontuzja legendy skoków narciarskich. Wreszcie był w świetnej formie

Złe informacje płyną do kibiców skoków narciarskich. Simon Ammann doznał kontuzji kostki, która nie wykluczy jego startu w sezonie olimpijskim. Przerwa potrwa przez kilka tygodni.

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) opublikowała na swojej stronie oficjalne oświadczenie, w którym poinformowała o kontuzji Simona Ammanna. Szwajcar doznał urazu prawej kostki na treningu w tunelu aerodynamicznym w Sztokholmie. Jeszcze w tym tygodniu w Zurychu mają się odbyć dokładniejsze badania, które pozwolą na postawienie precyzyjniejszej diagnozy. 

Zobacz wideo Potworny upadek Tandego w Planicy. "To było bardzo mocne uderzenie"

Simon Ammann wystartuje w sezonie olimpijskim?

Wstępne badania przeprowadzone przez lekarzy wykazały, że Ammann nie będzie musiał przechodzić operacji kontuzjowanej kostki. - Będzie ona leczona zapobiegawczo - uspokaja Międzynarodowa Federacja Narciarska. Wykluczy ona 40-latka na najbliższe kilka tygodni. Przerwa nie oznacza jednak nieobecności czterokrotnego mistrza olimpijskiego w sezonie olimpijskim.

Celem kadry narodowej na kolejny sezon będą oczywiście igrzyska olimpijskie w Pekinie, które potrwają od 4 do 20 lutego 2022 roku. W marcu odbędą się także mistrzostwa świata w lotach narciarskich w Vikersund. Dla skoczków kadry młodzieżowej najważniejszą imprezą będą mistrzostwa świata juniorów w Zakopanem.

Przypomnijmy, że Simon Ammann to szwajcarski skoczek, który jest jednym z bardziej utytułowanych zawodników w historii tej dyscypliny. 40-latek oprócz czterokrotnego triumfu na IO ma na swoim koncie sukcesy mistrzostwach świata w Sapporo 2007, zdobył Kryształową Kulę, Letnie Grand Prix i Turniej Czterech Narodów. Wielokrotnie był odznaczany na podium srebrnymi i brązowymi medalami

Więcej o: