Michal Doleżal przekazał bardzo ważne informacje ws. Kamila Stocha

- Kamil znów trenuje, oddał pierwsze próby. Mogę powiedzieć, że skakał bardzo dobrze - powiedział w rozmowie ze skijumping.pl trener polskiej kadry, Michal Doleżal.

Kamil Stoch dobrze zaczął Letnie Grand Prix. Polak wygrał prolog w Wiśle, ale musiał odpuścić start w zawodach. Na przeszkodzie stanęła mu kontuzja stawu skokowego. Wiosną Stoch przeszedł zabieg usunięcia narośli chrzęstno-kostnej. W Wiśle został wycofany z zawodów przez opuchliznę kostki. W związku z tym nie wystąpił też w zawodach we Francji.

Zobacz wideo Wojna technologiczna w skokach narciarskich. Jak powstaje kombinezon skoczka?

Wielki powrót do skoków narciarskich! Medalista MŚ wybuchł olbrzymią radościąWielki powrót do skoków narciarskich! Medalista MŚ wybuchł olbrzymią radością

Wygląda jednak na to, że już wkrótce zobaczymy Stocha z powrotem na skoczni. Polak wrócił bowiem do treningów, o czym poinformował na swoim Instagramie. "Powrót do biura. Mam nadzieję, że już bez przymusowych urlopów. Staw skokowy ma się coraz lepiej. Mogę już normalnie trenować" – napisał polski skoczek na Instagramie w zeszłym tygodniu.

 

Kamil Stoch wrócił do treningów. Ale na występ trzeba poczekać

Dobre wieści przekazał też trener kadry, Michal Doleżal. - Kamil znów trenuje, oddał pierwsze próby. Mogę powiedzieć, że skakał bardzo dobrze – powiedział trener w rozmowie z portalem skijumping.pl. Na kolejny start reprezentanta Polski przyjdzie jednak jeszcze chwilę poczekać.

- Na razie musimy uważać. Wiemy, co po operacji stało się w Wiśle. Potrzebujemy trochę czasu, żeby ta noga była gotowa w stu procentach – dodał Doleżal. Najbliższe zawody z cyklu letniego Grand Prix odbędą się w Szczuczyńsku w Kazachstanie. Najlepsi polscy skoczkowie najprawdopodobniej odpuszczą sobie te zawody. - Od początku plan zakładał odpuszczenie niektórych zawodów LGP. Obecnie skupiam się na treningu – komentował Stoch jeszcze przed konkursem we francuskim Courchevel.

Simon AmmannSimon Ammann czekał na tę chwilę 1302 dni! Kompromitacja jury w Courchevel

Więcej o: