Kolejne złe wieści ws. Kamila Stocha. Piotr Żyła i Dawid Kubacki też nie poskaczą

Kamil Stoch, który nie wystartował w żadnym z konkursów Letniego Grand Prix w Wiśle ze względu na kontuzję stawu skokowego, nie znalazł się także w kadrze na zawody w Courchevel w sierpniu.

W Wiśle Stoch oddał tylko skok kwalifikacyjny i treningowe. W piątek wygrał kwalifikacje, ale w sobotę na jego kostce pojawiła się opuchlizna i start w konkursie dla Polaka był niestety niemożliwy. Uraz stawu skokowego Stocha to pokłosie operacji, którą przeszedł wiosną. 

Zobacz wideo Jakub Wolny po pierwszym w karierze zwycięstwie w LGP

Kontuzjowany Stoch nie wystąpi w kolejnym konkursie LGP. Nie będzie też Kubackiego i Żyły

Po niedzielnym konkursie Michal Doleżal mówił, że sytuacja Stocha nie wygląda zbyt dobrze. - Obrzęk nie do końca zszedł z kostki, to nie wygląda jeszcze zupełnie dobrze. W poniedziałek Kamil jedzie do lekarza, żeby sprawdzić, jak to dokładnie wygląda. Tam będą decydowali, co dalej, ale na pewno przydadzą się dalsze badania, może rezonans magnetyczny - ocenił szkoleniowiec

Złe informacje ws. Kamila Stocha. Michal Doleżal przekazał szczegóły Złe informacje ws. Kamila Stocha. Michal Doleżal przekazał szczegóły

W poniedziałek na profilu portalu Skaczemy.pl na Twitterze pojawiła się informacja o składzie Polaków na zawody w Courchevel 7 sierpnia i wśród zawodników, którzy wystartują we Francji nie ma Kamila Stocha, Piotra Żyły, a także Dawida Kubackiego, który jest liderem cyklu Letniego Grand Prix oraz.

Polscy skoczkowie najlepsi w historii LGP! Jeden niespodziewany pozytyw Polscy skoczkowie najlepsi w historii LGP! Jeden niespodziewany pozytyw

Skład polskich skoczków na zawody LGP w Courchevel:

  • Jakub Wolny
  • Andrzej Stękała
  • Maciej Kot
  • Paweł Wąsek
  • Aleksander Zniszczoł
  • Stefan Hula
  • Klemens Murańka

Całe podium niedzielnego turnieju w skokach narciarskich Letniego Grand Prix w Wiśle znowu całe dla białoczerwonych. 
Podobnie, jak w sobotę na najwyższym stopniu stanął Dawid Kubacki. Drugi był Kamil Stoch, a trzeci Piotr Żyła.
Zawody w Beskidach były jedynymi w ramach letniej rywalizacji. Pozostali gospodarze turniejów zrezygnowali z ich organizacji z powodu pandemii. W tym roku nie będzie wyłoniony zwycięzca cyklu.
Kubacki wygrał w Wiśle i został nowym liderem Letniego GP! Tak wygląda tabela

Teraz polscy skoczkowie dostaną kilkanaście dni wolnego i mogą wyjechać na wakacje. Poza Wisłą i Courchevel cykl Letniego Grand Prix obejmuje także zawody w Czajkowskim (4-5 września) i Szczuczyńsku (11-12 września), które ze względu na epidemię koronawirusa wciąż są niepewne, a do tego również konkursy w Rasnovie (18-19 września), Hinzenbach (25 września) i Klingenthal (2 października). 

Więcej o: