Kamil Stoch opublikował zdjęcie swojej kontuzjowanej nogi. "Serce pęka"

Kamil Stoch z powodu kontuzji nie wystąpi w sobotnim konkursie Letniej GP w Wiśle-Malince. -Przez kilka godzin walczyliśmy, żeby zmniejszyć obrzęk, ale się nie udało. Serce pęka, bo kibice na skoczni, a ja w hotelu - napisał trzykrotny mistrz olimpijski na Instagramie.

Kamil Stoch nie wystartuje w sobotnim konkursie LGP w Wiśle mimo kapitalnych piątkowych skoków. Na operowanym niedawno stawie skokowym skoczka pojawiła się opuchlizna, która nie jest dobrym sygnałem.

Zobacz wideo Wojna technologiczna w skokach narciarskich. Jak powstaje kombinezon skoczka?

- Tak, pojawił się obrzęk stawu skokowego. Wiadomo, że kontuzja jest zawsze kontuzją. Podjęliśmy decyzję, że wycofujemy Kamila z sobotniej rywalizacji, ale Kamil jest w hotelu w Wiśle i decyzje o ewentualnym starcie w niedziele podejmiemy na spokojnie w niedzielny poranek. Tak samo jak ewentualne decyzje o dodatkowych badaniach. Działamy na spokojnie - mówił w rozmowie ze Sport.pl doktor Aleksander Winiarski, który operował Stocha.

"Walczyliśmy przez kilka godzin"

Do swojego urazu odniósł się także sam Kamil Stoch, który zamieścił wymowny post na Instagramie.

"Dzisiaj zamiast zdjęcia w locie, zdjęcie z chmurą. Żona powiedziałaby pewnie że całkiem niezłe" - żartował Stoch, ale później był już w swojej wypowiedzi poważniejszy.

Kamil Stoch w pierwszych skokach w Wiśle zaprezentował świetne prędkości na proguKamil Stoch pokonał swój największy problem. "Zaskoczenie? Może dla was"

"Niestety rano obudziłem się z niespodzianką, opuchlizną. Przez kilka godzin walczyliśmy, żeby zmniejszyć obrzęk, ale się nie udało. Serce pęka, bo kibice na skoczni, a ja w hotelu" - ubolewał doświadczony skoczek, który w hasztagach zamieścił dwa wymowne hasła: #nicnasiłę i #pewnychrzeczynieprzeskoczysz.

 

Pod zdjęciem Stocha pojawiło się sporo komentarzy. Wśród nich jego rywal ze skoczni, Niemiec Markus Eisenbichler, życzył Polakowi szybkiego powrotu do zdrowia. 

Zarówno sobotni, jak i niedzielny konkurs Letniej Grand Prix w Wiśle-Malince rozpocznie się o godzinie 17:35. Relacja na żywo z inauguracji letnich zmagań na Sport.pl.