Jest skład polskich skoczków. Wpadka Polskiego Związku Narciarskiego

W poniedziałek poznaliśmy pełną 12-osobową kadrę polskich skoczków na inauguracyjny konkurs Letniego Grand Prix w Wiśle. Polski Związek Narciarski popełnił błąd w opublikowanej liście, wpisując na nią nieuprawnionego zawodnika.

Już w najbliższy weekend (17-18 lipca) oficjalnie rozpocznie się Letnie Grand Prix w skokach narciarskich. Podobnie jak w zeszłym sezonie inauguracyjne konkursy odbędą się na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle. Wtedy jednak na tych pierwszych konkursach cykl się zakończył, ponieważ pozostałe zawody zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Triumfatorem poprzedniej edycji został Dawid Kubacki, który wygrał oba konkursy. 

Zobacz wideo Wojna technologiczna w skokach narciarskich. Jak powstaje kombinezon skoczka?

Znamy skład Polaków na Letnie Grand Prix. Wpadka PZN

W tym roku ma już być zupełnie inaczej. Organizatorzy nie mają obaw i nie przewidują odwołania konkursów pomimo cały czas trudnej sytuacji pandemicznej. Pierwsze zawody odbędą się Wiśle, a następnie skoczkowie odwiedzą kolejno: Courchevel, Szczuczyńsk, Czajkowskij, Rasnov, Hinzenbach i Klingenthal. Sezon letni zakończy się dokładnie 2 października. 

ZakopanePolska znów ma najnowocześniejszy kompleks skoczni na świecie! Koniec gehenny

W poniedziałek Polski Związek Narciarski opublikował ostateczną 12-osobobą listę zawodników, którzy wezmą udział w zawodach w Wiśle. W kadrze znaleźli się: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula, Maciej Kot, Tomasz Pilch oraz Jarosław Krzak. Początkowo w kadrze znalazł się także Kacper Juroszek, ale szybko okazało się, że jest to błąd Polskiego Związku Narciarskiego. 20-letni zawodnik nie jest uprawniony do brania udziału w Letnim Grand Prix, więc już po kilku minutach dokonano korekty na liście. 

Kamil Stoch, dieta 2021. Źródło: AG i InstagramKamil Stoch łamie stereotypy. "Wielu pytało o moją dietę"

Zawody w Wiśle rozpoczną się już w piątek. O godzinie 17:30 odbędą się kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego. Ten rozpocznie się o 17:15, a ten niedzielny o 17:35. Konkursy na skoczni imienia Adama Małysza będą pierwszą w tym sezonie rywalizacją dla polskich skoczków. W miniony piątek w Zakopanem miały się odbyć letnie mistrzostwa Polski, ale zostały odwołane z powodu złych warunków atmosferycznych. 

Więcej o: