Kamil Stoch łamie stereotypy. "Wielu pytało o moją dietę"

Kamil Stoch udowadnia, że skoczkowie narciarscy nie zawsze muszą jeść mało. Polak opublikował w sieci zdjęcie, na którym przy okazji ogłoszenia możliwości startu w mistrzostwach Polski pokazał zestaw obiadowy.

W zeszłym tygodniu Kamil Stoch oddał pierwszy skok po zakończeniu minionego sezonu skoków narciarskich. Ponad miesiąc temu Polak przeszedł operację polegającą na wycięciu wyrośli chrzęstno-kostnej w okolicach prawego stawu skokowego. Powodem zabiegu były nasilające się dolegliwości bólowe. Aktualnie zawodnik przygotowuje się na zgrupowaniu w Ramsau. 

Zobacz wideo Potworny upadek Tandego w Planicy. "To było bardzo mocne uderzenie"

Kamil Stoch ujawnił swoją dietę. Tak przygotowuje się do mistrzostw Polski? 

Dieta skoczków narciarskich zaczęła się od kultowej już wypowiedzi Adama Małysza, który żywił się "bułką z bananem". Kamil Stoch przełamał jednak stereotyp, pokazują jak można porządnie zjeść w trakcie grillowania. - Świętuję powrót na skocznię. Skoczek, też człowiek. Wielu z Was pytało o moją dietę. Myślę, że to dobry temat na oddzielny post - napisał pod postem na Instagramie polski skoczek narciarski

 

Kamil Stoch poinformował również kibiców, że "nie ma żadnych przeciwwskazań do startu w mistrzostwach Polski". Polak pojawi się 9 lipca na Średniej Krokwi w Zakopanem. Zgodnie z planem mistrzostw w piątek o godz. 11:30 odbędzie się oficjalny trening, następnie o godz. 13:00 kwalifikacje mężczyzn. Pierwsza seria konkursu kobiet rozpocznie się o godzinie 14:00, a o 14:15 wystartują mężczyźni. 

Dania grzmi przed ćwierćfinałem Euro 2020 i wydała oświadczenie. Dania grzmi przed ćwierćfinałem Euro 2020 i wydała oświadczenie. "Rażące naruszenia"

Sezon 2020/21 dla Kamila Stocha był udany. Polak zakończył zmagania na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej i ośmiokrotnie stawał na podium konkursów zaliczanych do Pucharu Świata (trzy razy wygrywał, cztery razy był drugi i raz trzeci). Ponadto po raz trzeci w karierze zwyciężył w Turnieju Czterech Skoczni

Więcej o: