Stoch wrócił i odpalił prawdziwą bombę! "Wystraszył wszystkich" [WIDEO]

Kamil Stoch w znakomitym stylu powrócił do skakania po operacji. Oddał kapitalny skok w Ramsau.

Ponad miesiąc temu Kamil Stoch przeszedł operację polegającą na wycięciu wyrośli chrzęstno-kostnej w okolicach prawego stawu skokowego. Powodem zabiegu były nasilające się dolegliwości bólowe. Czołowy polski skoczek narciarski mierzył się już z podobnym problemem w 2014 roku.

Zobacz wideo Potworny upadek Tandego w Planicy. "To było bardzo mocne uderzenie"

Kamil Stoch i Zbigniew KlimowskiWstrząsająca relacja trenera skoczków. "Wygrałem ze śmiercią"

Kapitalny skok Stocha

Kamil Stoch wrócił do skakania podczas zgrupowania reprezentacji Polski w Ramsau. Oddał pięć skoków na 98-metrowym obiekcie. I spisał się bardzo dobrze. 34-letni skoczek umieścił nagranie z pierwszego skoku, w którym poszybował bardzo daleko.

- Nikt nie spodziewał się, że od razu odpali taką bombę... Wystraszył wszystkich, najbardziej siebie - mówi trener Michal Doleżal dla portalu "skijumping.pl"

Być może Stoch 9 lipca wystartuje w letnich mistrzostwach Polski w skokach. Odbędą się one na Średniej Krokwi w Zakopanem. - W przyszłym tygodniu czeka nas kolejny trening na skoczni i zobaczymy. Będziemy jeszcze dyskutować w tej sprawie. Na ten moment nie zapadła decyzja. Dużo zależy od samopoczucia Kamila, możemy reagować z dnia na dzień - dodaje trener Michal Doleżal.

Daniel Andre Tande zaskakuje. Wrócił do zdrowia i 'nie może się doczekać powrotu do Planicy'Tande przerwał milczenie po makabrycznym wypadku. "Nie miałem pulsu"

Sezon 2020/21 dla Kamila Stocha był udany. Polak zakończył zmagania na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej i ośmiokrotnie stawał na podium konkursów zaliczanych do Pucharu Świata (trzy razy wygrywał, cztery razy był drugi i raz trzeci). Ponadto po raz trzeci w karierze zwyciężył w Turnieju Czterech Skoczni, a do tego wspólnie z drużyną trzykrotnie stawał na podium zmagań drużynowych.

Więcej o: