Świetne informacje o pierwszym trenerze Stocha i Kubackiego! "Odzyskał świadomość"

Poprawił się stan zdrowia trenera polskiej kadry juniorów w skokach narciarskich, Zbigniewa Klimowskiego. Szkoleniowiec, który już od kilku tygodni przebywa w szpitalu ze względu na skutki zakażenia koronawirusem, miał "odzyskać świadomość", jak podaje dziennikarz TVP Sport, Mateusz Leleń.

Pod koniec kwietnia pojawiła się informacja o bardzo ciężkim stanie zdrowia trenera Zbigniewa Klimowskiego, który w zeszłym sezonie zajmował się kadrą polskich juniorów. Szczegółów było jednak niewiele, ale wiadomo, że problemy szkoleniowca to skutki tego, jak przechodził zakażenie koronawirusem

Zobacz wideo Wojna technologiczna w skokach narciarskich. Jak powstaje kombinezon skoczka?

Dobre wieści ws. Zbigniewa Klimowskiego. Poprawa stanu zdrowia trenera polskich skoczków

Na szczęście teraz pojawiły się pozytywne wieści o stanie Klimowskiego. "Trener, który od ponad miesiąca zmaga się z covid-19, odzyskał świadomość, lekarze odnotowali wyraźną poprawę. Oby tak dalej" - napisał na Twitterze dziennikarz TVP Sport, Mateusz Leleń. 

Gwiazda skoków rozważała zakończenie kariery. Gwiazda skoków rozważała zakończenie kariery. "Poddałem się. Byłem przygnębiony"

Klimowski na razie zastąpiony w kadrze juniorów

Klimowski to uczestnik zimowych igrzysk olimpijskich w Albertville, gdzie był 49. na dużej skoczni. W zawodach Pucharu Świata jako skoczek najwyżej uplasował się na 15. pozycji w Oslo w 1988 roku. Od 1994 roku, gdy skończył karierę, został trenerem skoków.

Benjamin Oestvold podczas skoku na 150 metrów w ZakopanemPrzeskoczył Wielką Krokiew, teraz nie stać go na treningi. Prosi o pomoc kibiców

Wśród jego wychowanków znajdują się choćby Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Przez ostatnie lata Klimowski był także asystentem kolejnych trenerów polskiej kadry - Łukasza Kruczka, Stefana Horngachera, a także Michala Doleżala. Cały zeszły sezon spędził już jednak jako trener juniorów, a od startu przygotowań do nowego sezonu na razi zastępuje go Daniel Kwiatkowski, jeden z asystentów Michala Doleżala.

Jest decyzja ws. szczepień skoczków. Małysz: Mieliśmy jednego sceptycznegoJest decyzja ws. szczepień skoczków. Małysz: Mieliśmy jednego sceptycznego

Podczas gali stulecia PZN w 2019 roku Klimowski został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu Złotym Krzyżem Zasługi.