Kamil Stoch trafił na stół operacyjny. "Przypadłość skoczka"

Kamil Stoch przeszedł operację polegającą na wycięciu wyrośli chrzęstno-kostnej w okolicach prawego stawu skokowego. Powodem zabiegu były nasilające się dolegliwości bólowe. Czołowy polski skoczek narciarski mierzył się już z podobnym problemem w 2014 roku.

Zimowy sezon 2020/21 dla Kamila Stocha był udany. Polak zakończył zmagania na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej i ośmiokrotnie stawał na podium konkursów zaliczanych do Pucharu Świata (trzy razy wygrywał, cztery razy był drugi i raz trzeci). Ponadto po raz trzeci w karierze zwyciężył w Turnieju Czterech Skoczni, a do tego wspólnie z drużyną trzykrotnie stawał na podium zmagań drużynowych.

Kamil Stoch drugi raz przeszedł podobny zabieg

O przejściu operacji Kamil Stoch poinformował za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie. "Powtórka z rozrywki. W grudniu 2014 przeszedłem zabieg usunięcia narośli kostnej. Przypadłość skoczka..." - napisał.

Polski skoczek odnosi się do okresu sprzed ponad sześciu lat. Wówczas nie mógł rywalizować w przedświątecznej części Pucharu Świata, wracając dopiero na Turniej Czterech Skoczni. "Tym razem druga noga, ale trafił mi się lepszy termin" - dopisał Stoch.

 

Kolejna edycja Pucharu Świata w skokach narciarskich będzie już dziewiętnastą, w której Kamil Stoch będzie rywalizował o pucharowe punkty. Najbliższa zima będzie dla polskiego skoczka pełna wyzwań - poza obroną zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni, 33-latek będzie bronił tytułu mistrza olimpijskiego na dużej skoczni.

Więcej o:
Copyright © Agora SA