Dramat Schlierenzauera! Nie ma dla niego miejsca ani w kadrze A, ani B, ani nawet C!

Austriacki związek narciarski (ÖSV) opublikował kadry skoczków na olimpijski sezon 2021/22. Wśród 32 zawodników w kadrze narodowej, A, B oraz C, brakuje Gregora Schlierenzauera. 31-latek, jeśli marzy o udziale na igrzyskach w Pekinie, będzie musiał przygotowywać się do sezonu na własną rękę.

Gregor Schlierenzauer ma za sobą koszmarny sezon 2020/21 Pucharu Świata. Zdobył w nim zaledwie osiem punktów i ze względu na swoją formę nie mógł liczyć na miejsce w kadrze na wiele konkursów PŚ, a także mistrzostwa świata w Oberstdorfie. Żeby tego było mało, w lutym podczas jednego z konkursów Pucharu Kontynentalnego w Brotterode poleciał na tyle daleko, że przy lądowaniu naderwał więzadło krzyżowe w kolanie.

Zobacz wideo Wojna technologiczna w skokach narciarskich. Jak powstaje kombinezon skoczka?

31-letni Schlierenzauer znacznie oddalił się od kolejnych wielkich sukcesów w swojej bogatej karierze. We wtorek Austriacy podali kadry narodowe na przyszły sezon, a wśród 32 zawodników nazwiska Schlierenzauer zabrakło. To oznacza, że rekordzista w liczbie wygranych konkursów Pucharu Świata (53 zwycięstwa) nie będzie objęty szkoleniem związku, a będzie musiał przygotowywać się na własną rękę, jeśli zdecyduje się kontynuować karierę. 

Najbliżej wyjazdu do Pekinu na dzień dzisiejszy jest pięciu skoczków - Philipp Aschenwald, Michael Hayboeck, Jan Hoerl, Daniel Huber, Stefan Kraft. To oni znaleźli się w najważniejszej kadrze narodowej, którą będzie prowadził Andreas Widhoelzl. 

Zmiany w kalendarzu Pucharu Świata w skokach. Dodatkowy konkursZmiany w kalendarzu Pucharu Świata w skokach. Dodatkowy konkurs

Austriackie kadry skoczków na sezon 2021/22:

Kadra narodowa: Philipp Aschenwald, Michael Hayboeck, Jan Hoerl, Daniel Huber, Stefan Kraft.

Kadra A: Niklas Bachlinger, Manuel Fettner, Thomas Lackner, Stefan Rainer, Markus Schiffner, Maximilian Steiner, Ulrich Wohlgenannt.

Kadra B: David Haagen, Timon Pascal Kahofer, Hannes Landerer, Clemens Leitner, Elias Medwed, Claudio Moerth, Francisco Moerth, Markus Mueller, Maximilian Ortner, Peter Resinger, Jonas Schuster, Julijan Smid, Daniel Tschofenig, Marco Woergoetter.

Kadra C: Andre Fussenegger, Elias Kogler, Dominik Kulmitzer, Louis Obertsteiner, Johannes Poelz, Raffael Zimmermann.