Zmiany w kalendarzu Pucharu Świata w skokach. Dodatkowy konkurs

W minionym sezonie z powodu pandemii COVID-19 Puchar Świata w skokach narciarskich nie zawitał do Sapporo. W kalendarzu na kolejny sezon miały się znaleźć dwa japońskie konkursy. Teraz okazuje się jednak, że na Okurayamie zorganizowany zostanie jeszcze trzeci.

Minionej zimy pandemia koronawirusa wprowadziła zamieszanie w kalendarzu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Z powodu problemów z obostrzeniami odwołany został między innymi norweski cykl Raw Air, który został zastąpiony konkursem w Planicy, zaś weekend w Sapporo został zastąpiony dodatkowymi zawodami w Zakopanem. 

Zobacz wideo Potworny upadek Tandego w Planicy. "To było bardzo mocne uderzenie"

Zmiana w kalendarzu Pucharu Świata w skokach. Dodatkowy konkurs na Okurayamie

W połowie kwietnia opublikowany został wstępny kalendarz Pucharu Świata w skokach narciarskich na sezon 2021/22. Uwzględnione zostały w nim dwa zawody w Sapporo, które zaplanowano na weekend 22-23 stycznia 2022 roku. Okazuje się jednak, że Japończycy zorganizują jeszcze trzeci konkurs, który ma się odbyć w piątek 21 stycznia. 

Daniel Andre Tande pokazał się publicznie po raz pierwszy od upadku w PlanicyTande wraca na skocznię po fatalnym upadku! Trener podał datę. "Tęskni za skakaniem"

- Tak, w najbliższym sezonie Sapporo będzie organizatorem trzech konkursów Pucharu Świata - potwierdził dyrektor PŚ Sandro Pertile w rozmowie z portalem Skijumping.pl. Ostateczny kalendarz na nowy sezon ma zostać zatwierdzony na początku czerwca podczas Kongresu FIS.

Według opublikowanego w kwietniu projektu kalendarza nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich ma się rozpocząć 21 listopada 2021 roku konkursem indywidualnym w Niżnym Tagile. Oznacza to, że po raz pierwszy od kilku lat inauguracja sezonu nie odbędzie się w Wiśle. Weekend PŚ na skoczni im. Adama Małysza odbędzie się tym razem w dniach 4-5 grudnia 2021. Zawody w Zakopanem zaplanowano natomiast na 15-16 stycznia 2022. Najważniejszą imprezą zbliżającego się sezonu będą zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie, które odbędą się w dniach 4-20 lutego 2022. 

Thomas Diethart wraca do skoków. W 2014 roku wygrał Turniej Czterech Skoczni, ale już cztery lata później zakończył karierę po serii groźnych upadkówSensacyjny mistrz TCS wraca, choć 4 lata temu skończył karierę! "Upadki pamiętam lepiej niż triumf"