Nowy trener polskich skoczków. Absolutny debiutant w kadrze juniorów

Polski Związek Narciarski musi znaleźć zastępstwo za Zbigniewa Klimowskiego, trenera polskiej kadry juniorów w skokach narciarskich. Według informacji Piotra Majchrzaka ze Sport.pl, może to być Daniel Kwiatkowski, jeden z asystentów Michala Dolezala.

Zbigniew Klimowski w marcu zakończył sezon polskiej kadry juniorów w skokach narciarskich, ale pod koniec kwietnia trafił do szpitala w Nowym Targu. Klimowski zakaził się koronawirusem i niestety, media informowały o ciężkim przebiegu choroby u trenera.

Zobacz wideo Wojna technologiczna w skokach narciarskich. Jak powstaje kombinezon skoczka?

Asystent Doleżala nowym trenerem juniorów?

Choroba Klimowskiego spowodowała, że PZN musi znaleźć dla niego przynajmniej tymczasowe zastępstwo. Według informacji Piotra Majchrzaka ze Sport.pl, stanowisko trenera juniorów może objąć Daniel Kwiatkowski, jeden z asystentów Michala Dolezala.

Zbigniew Klimowski to były skoczek narciarski, uczestnik igrzysk olimpijskich w Albertville w 1992 roku, gdzie był 49. na dużej skoczni. Był jedynym polskim skoczkiem na tych zawodach. Z powodu grypy nie wystąpił w konkursie na normalnej skoczni. W zawodach Pucharu Świata jako skoczek najwyżej uplasował się na 15. pozycji w Oslo w 1988 roku.

Od 1994 roku jest trenerem skoków. Jest jednym z pierwszych trenerów naszych mistrzów – Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. Od 2004 roku współpracuje z reprezentacją Polski i kolejnymi polskimi trenerami. Pomagał już Łukaszowi Kruczkowi, Stefanowi Horngacherowi i Michalowi Doleżalowi. W 2019 roku został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi (dziewięć lat wcześniej otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi). Od 2020 roku jest trenerem polskiej kadry juniorów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.