Nowa skocznia narciarska w Polsce? Mieszkańcy zdeterminowani. Niespodziewana lokalizacja

Wiele polskich miast prowadzi budżet obywatelski. To część budżetu miasta, o którym decydują sami mieszkańcy. I dzięki temu możliwe jest, że w Sosnowcu powstanie skocznia narciarska

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", mieszkańcy Środuli, dzielnicy Sosnowca, do budżetu obywatelskiego zgłosili budowę skoczni narciarskiej. Nie zobaczylibyśmy tam co prawda zawodów Pucharu Świata, ale być może mogłaby ona służyć mieszkańcom w bardzo miły sposób. Budowa skoczni, o planowanym punkcie konstrukcyjnym na 38 metrze, miałaby kosztować około 320 tys. złotych.

Zobacz wideo Potworny upadek Tandego w Planicy

Co ciekawe, w Sosnowcu w przeszłości była planowana budowa skoczni narciarskiej, i to takie punkcie konstrukcyjnym 90 metrów. Było to na początku XXI wieku, gdy w Polsce wybuchła Małyszomania, a na Środuli był budowany sztuczny stok narciarski.

Rewolucja na rynku praw do skoków narciarskich. Gdzie będzie można oglądać Puchar Świata?

Po sezonie 2020/2021 wygasł trzyletni kontrakt na prawa do transmisji Pucharu Świata w skokach narciarskich. Nadal nie ma informacji, kto przejmie licencję na pokazywanie skoków w kolejnych latach. W Europie na rynku praw tv do skoków dzieje się za to bardzo dużo i w kolejnych krajach prawa przejmuje NENT Group, które w 2021 roku wchodzi również do Polski - pisze Piotr Majchrzak.

Więcej o: