Zbigniew Klimowski w bardzo ciężkim stanie. Jest zakażony koronawirusem

Bardzo złe informacje ze środowiska polskich skoków narciarskich. Jak podał portal sport.tvp.pl pierwszy trener Kamila Stocha i Dawida Kubackiego, a obecny szkoleniowiec polskiej kadry juniorów, Zbigniew Klimowski jest w bardzo ciężkim stanie w szpitalu. To ze względu na zakażenie koronawirusem.

Klimowski pod koniec marca zakończył sezon polskiej kadry juniorów skoczków narciarskich, ale tydzień temu trafił do szpitala w Nowym Targu.

Zobacz wideo Wojna technologiczna w skokach narciarskich. Jak powstaje kombinezon skoczka?

Zbigniew Klimowski zakażony koronawirusem. Jest w ciężkim stanie

Jak informuje portal sport.tvp.pl, szkoleniowiec jest zakażony koronawirusem. Stan Klimowskiego jest ciężki. Trener już raz przebywał na kwarantannie, ale to ze względu na pozytywny wynik jednego z zawodników podczas mistrzostw świata juniorów w Lahti tej zimy. 

Piotr Żyła powitany w WiślePiotr Żyła wyjawia, co zrobił ze złotym medalem MŚ. "Wpada się w takie lenistwo"

Klimowski to uczestnik zimowych igrzysk olimpijskich w Albertville, gdzie był 49. na dużej skoczni. W zawodach Pucharu Świata jako skoczek najwyżej uplasował się na 15. pozycji w Oslo w 1988 roku. Od 1994 roku, gdy skończył karierę, został trenerem skoków

Kamil Stoch zarobił cztery miliony złotych w ostatnich pięciu latachKamil Stoch zarobił fortunę. Niebotyczne pieniądze skoczka. Przebił wszystkich

Klimowski to olimpijczyk z 1992 roku i pierwszy trener Kamila Stocha, czy Dawida Kubackiego

Wśród jego wychowanków znajdują się choćby Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Przez ostatnie lata Klimowski był także asystentem kolejnych trenerów polskiej kadry - Łukasza Kruczka, Stefana Horngachera, a także Michala Doleżala. Cały zeszły sezon spędził już jednak jako trener juniorów. Podczas gali stulecia PZN w 2019 roku został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu Złotym Krzyżem Zasługi.  

Kamil Stoch i riposta do fana na FacebookuMistrzowska riposta Kamila Stocha. Pozamiatał

Więcej o: