Kamil Stoch zarobił fortunę. Niebotyczne pieniądze skoczka. Przebił wszystkich

Kamil Stoch i Piotr Żyła to czołowi skoczkowie narciarscy. Pierwszy z nich w ostatnich pięciu latach trzykrotnie wygrywał Turniej Czterech Skoczni, zdobył Kryształową Kulę oraz złoty medal w Pjongczang, natomiast Żyła zdobył złoty medal mistrzostw świata. Jak wyglądają ich zarobki? Który z nich zarobił więcej?

Polscy skoczkowie od kilku lat regularnie odnoszą sukcesy w zawodach Pucharu Świata, a także na imprezach rangi mistrzostw świata oraz igrzysk olimpijskich. Zwycięstwa to dla Polaków nie tylko splendor, ale także konkretne gratyfikacje finansowe. WP Sportowe Fakty porównały zarobki Kamila Stocha oraz Piotra Żyła w ostatnich pięciu latach. 

Zobacz wideo Potworny upadek Tandego w Planicy. "To było bardzo mocne uderzenie"

Wiemy, ile Piotr Żyła i Kamil Stoch zrobili w ostatnich pięciu latach. Obaj dorobili się fortuny 

Od 2016 do 2021 roku Piotr Żyła zarobił dwa miliony złotych. W zależności od formy zarobki Żyły oscylowały na poziomie około 400-500 tys. złotych za sezon W sezonie 2016/2017 polski skoczek zarobił 435 tys. złotych, a dwa lata później już 528 tys. złotych. Miniony sezon był dla skoczka udany przede wszystkim z powodu zdobycia tytułu mistrza świata. Polak zarobił na tym 115 tys. zł, a w całym sezonie zgarnął rekordowe 564 tys. zł. 

Kamil Stoch i riposta do fana na FacebookuMistrzowska riposta Kamila Stocha. Pozamiatał

Kwoty zarobione przez Żyłę robią wrażenie, ale nie mogą się równać z tym, co "podniósł ze skoczni" Kamil Stoch. W latach 2016-2021 polski skoczek zarobił cztery miliony złotych, najwięcej ze wszystkich zawodników w tej dyscyplinie sportu. Ten okres przypadł jednak na dominację Polaka w skokach narciarskich. Tylko w minionych pięciu latach Polak trzykrotnie wygrywał Turniej Czterech Skoczni, zdobył Kryształową Kulę za sezon 2017/2018, zajął drugie i dwukrotnie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ, a także zdobył złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Pjongczang. 

Zarówno pod względem finansowym, jak i osiąganych sukcesów najlepszym w karierze był sezon 2017/2018. 34-latek wygrał wtedy TCS, został mistrzem olimpijskim, a także wywalczył Puchar Świata. Polak zarobił w tamtym czasie łącznie 1,1 miliona złotych. Dla porównania w sezonie 2020/2021, w którym Stoch zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ, a także zdobył drużynowo brązowy medal na MŚ w Oberstdorfie, zarobił niemal połowę mniej, bo 600 tysięcy złotych. 

586 tysięcy złotych dla Kamila Stocha. Jest lista zarobków za cały sezon skoków586 tysięcy złotych dla Kamila Stocha. Jest lista zarobków za cały sezon skoków

Więcej o: