Tak Adam Małysz podsumował sezon Pucharu Świata w wykonaniu Polaków

Loty w Planicy zakończyły sezon 2020/21 Pucharu Świata w skokach narciarskich. - Ten sezon był udany, sporo zdobyliśmy - ocenia dyrektor kadry Adam Małysz.

Bezkonkurencyjny w klasyfikacji indywidualnej okazał się Norweg Halvor Egner Granerud, który wyprzedził Markusa Eisenbichlera i Kamila Stocha, zwycięzcę 69. Turnieju Czterech Skoczni. W pierwszej dziesiątce znaleźli się także Piotr Żyła, który skończył sezon na 7. miejscu i Dawid Kubacki, który zajął pozycję niżej. W Pucharze Narodów reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce, za Norwegami. Wyniki skoczków cieszą Adama Małysza, który uznaje ten sezon w wykonany kadry Polski za udany.

Adam Małysz ocenia występy Polaków w Pucharze Świata. Najlepsze momenty? "Na pewno mistrzostwa świata i Turniej Czterech Skoczni"

- Jest naprawdę dobrze jeśli chodzi o ten ciężki rok - powiedział w Adam Małysz, cytowany przez Polsat Sport. Dyrektor sportowy wybrał również najlepsze momenty, które szczególnie utkwiły w jego pamięci po minionym sezonie Pucharu Świata.

Żyła i MorgensternMorgenstern pytał: "Gdzie jest moja wódka?". Piotr Żyła rozwiązał sprawę po 8 latach [WIDEO]

- Na pewno mistrzostwa świata i Turniej Czterech Skoczni. Tam byliśmy górą, a skoki naszych zawodników były fenomenalne i to się zapamiętuje. Były też i gorsze momenty, które chce się zapomnieć, choćby tutaj,  w Planicy. Było wiele przykrych sytuacji związanych z przekładaniem i odwoływaniem zawodów, ale cały sezon można powiedzieć, że się udał bez większych komplikacji. Możemy już teraz odpocząć - powiedział dyrektor kadry.

Stefan Hula wygrał ostatni konkurs! Tak wygląda końcowa klasyfikacja generalnaStefan Hula wygrał ostatni konkurs! Tak wygląda końcowa klasyfikacja generalna

Na wspomnianych MŚ w Oberstdorfie szczególnie dobrze spisał się Piotr Żyła, który został mistrzem świata na normalnej skoczni. Jest to największy sukces w karierze skoczka. Do tej pory wygrał tylko dwa konkursy Pucharu Świata w Oslo w 2012 i w Bad Mittendorf w 2020 roku.

Na ostatnich zawodach w Planicy zajął najwyższe spośród reprezentantów 13. miejsce. - Cieszę się z tego sezonu. Udało mi się połączyć ciężką pracę ze spokojem mentalnym. Niektóre skoki mi wychodziły tak, jak chciałem. To był dobry okres - podsumował sezon po konkursach w lotach 34-latek