Stefan Hula wygrał ostatni konkurs! Tak wygląda końcowa klasyfikacja generalna

Stefan Hula wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim. Były to ostatnie zawody w tym sezonie.

Stefan Hula prowadził już po pierwszej serii, kiedy oddał skok na odległość 137 metrów. Hula aż o 10 punktów wyprzedzał drugiego Aleksandra Zniszczoła, który skoczył 132 metry. Na piątym miejscu był Tomasz Pilch (130 metrów), a tuż za nim Maciej Kot (125,5 metra) oraz Paweł Wąsek (132 metry).

W drugiej serii niesamowity skok na odległość 138,5 metra oddał trzeci po pierwszej serii Austriak Daniel Tschofenig. Nie wystarczyło mu to jednak do wyprzedzenia Huli. W drugiej serii Polak skoczył 131,5 metra, ostatecznie wyprzedzając Tschofeniga o zaledwie 0,5 punktu.

Piotr Żyła w niedzielę w PlanicyŻyła w swoim stylu skomentował ostatni konkurs sezonu. "Teraz będę rypał!"

Hula wygrał w Czajkowskim

Dziewięć punktów! Tyle zabrakło do pobicia rekordu Małysza i NykaenenaDziewięć punktów! Tyle zabrakło do pobicia rekordu Małysza i Nykaenena

Trzecie miejsce zajął Pilch, który w drugiej serii skoczył 134 metry. Piąty był Zniszczoł (123,5 metra), a dziewiąty Kot (130,5 metra). Ostatecznie na 12. pozycji zawody ukończył Wąsek, który w 2. serii skoczył zaledwie 122 metry.

Zwycięstwo sprawiło, że Hula awansował na 6. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. W nim triumfował Markus Schiffner, drugi był Ulrich Wohlgenannt, a trzeci Manuel Fettner. Wśród Polaków najlepiej spisał się Zniszczoł, który ukończył rywalizację na 4. miejscu. 9. był Kot, 12. Pilch, 17. Wąsek, 18. Wolny, 63. Klemens Murańka, a 95. Jarosław Krzak, który w czterech występach zdobył trzy punkty.