Dwóch polskich skoczków na podium w konkursie PK! Kapitalne wyniki

Aż dwóch polskich skoczków zajęło miejsca na podium podczas pierwszego niedzielnego konkursu Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich rozegranych w rosyjskim mieście Czajkowski. Aleksander Zniszczoł wygrał konkurs, a Stefan Hula był trzeci!

To był znakomity dzień dla polskich skoczków. Po pierwszej serii prowadził jednak Austriak Elias Medwed, który skoczył aż 135,5 metra i wyprzedzał Macieja Kota (132,5 metra) o 3,4 punktu. Trzecie miejsce zajmował Austriak Manuel Fettner (125,5 metra), czwarte jego rodak Maximilian Steiner (128 metrów), a piąty był Aleksander Zniszczoł (122,5 metra).

Zobacz wideo Potworny upadek Tandego w Planicy. "To było bardzo mocne uderzenie"

Kamil Stoch ze Złotym Orłem za wygranie Turnieju Czterech Skoczni, trener Michal Doleżal i Piotr Żyła po zdobyciu złotego medalu MŚ w Oberstdorfie"Koszmar, którego bym nie wyśnił w najczarniejszych snach". Kamil Stoch się myli!

Aż 140,5 metra Zniszczoła

W drugiej serii rewelacyjnie spisał się Zniszczoł. Polak skoczył aż 140,5 metra i wygrał zawody! Identyczną odległość miał Fettner i zajął drugą pozycję. Na podium był też Stefan Hula, który skoczył dwa metry dalej od tych zawodników. Błysnął również Tomasz Pilch, który skoczył aż 141,5 metra, co dało mu ósmą lokatę.

Z drugiego miejsca spadł Kot, któremu nie wyszedł skok. Miał odległość tylko 124 metrów.

Wiadomo już, że klasyfikację generalną Puhcaru Kontynentalnego wygra Austriak Markus Schiffner (zdobył 794 punktów). Wyprzedza on swojego rodaka Ulricha Wohlgenannta (661 pkt.) oraz Manuela Fettnera (516 pkt.). Aleksander Zniszczoł zajmuje piąte miejsce (482 punktów), Maciej Kot ósme (406 punktów), a Stefan Hula dziewiąte (376 punktów).

To już koniec sezonu skoków! Polacy daleko. Geiger zgarnia całą pulę w Planicy!To już koniec sezonu skoków! Polacy daleko. Geiger zgarnia całą pulę w Planicy!

Początek finałowego konkursu Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2020/2021 w niedzielę o 14.30 czasu polskiego.