Klasyfikacja końcowa Pucharu Narodów w skokach. Znakomite miejsce Polaków

Zakończył się sezon 2020/21 w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Był on całkiem udany dla polskiej drużyny, na co wskazuje klasyfikacja końcowa Pucharu Narodów. Polacy zajęli drugie miejsce za Norwegami, a przed Niemcami.

W niedzielę rozegrano dwa konkursy w Planicy. Najpierw skoczkowie rywalizowali drużynowo. Polacy w składzie Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny i Dawid Kubacki zajęli dopiero szóste miejsce. Konkurs wygrali goniący Polskę w klasyfikacji Pucharu Narodów Niemcy przed Japonią i Austrią.

Zobacz wideo Potworny upadek Tandego w Planicy. "To było bardzo mocne uderzenie"

Po drużynówce przyszedł czas na ostatni konkurs indywidualny w tym sezonie. Tu również sukces odnieśli Niemcy. Zawody wygrał Karl Geiger, a trzeci był Markus Eisenbichler. Obu skoczków rozdzielił Ryoyu Kobayashi. Najwyżej sklasyfikowany wśród Polaków był Piotr Żyła, który zajął 13. miejsce.

Dillian Whyte znokautował Aleksandra Powietkina.To koniec kariery Powietkina? "Miał tylko spodenki"

Klasyfikacja końcowa Pucharu Narodów w skokach. Zwycięstwo Norwegów, drugie miejsce Polski

Mimo dobrych występów Niemców w obu konkursach nie zdołali oni wyprzedzić "Biało-Czerwonych", których przewaga była już spora. Konkurs indywidualny nic nie zmienił w klasyfikacji Pucharu Narodów w stosunku do tego, jak wyglądała tabela po drużynówce. Ostatecznie drużyna kierowana przez Stefana Horngachera zajęła trzecie miejsce ze stratą 377 punktów do Polaków. Nasza kadra straciła z kolei do bezkonkurencyjnych w tym sezonie Norwegów 691 punktów.

Na dalszych miejscach znalazła się Austria, Słowenia, Japonia , Rosja, Szwajcaria, Finlandia i Kanada. Ostatnim zespołem, który zdobył jakiekolwiek punkty zostały Stany Zjednoczone. Trzy reprezentacje nie zapunktowały w tym sezonie. Są to Kazachstan, Ukraina i Rumunia.

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów 2020/21

1.       Norwegia – 5429 pkt.

2.       Polska – 4738 pkt.

3.       Niemcy – 4361 pkt.

4.       Austria – 3522 pkt.

5.       Słowenia – 3235 pkt.

6.       Japonia – 3111 pkt.

7.       Rosja – 591 pkt.

8.       Szwajcaria – 508 pkt.

9.       Finlandia – 340 pkt.

10.   Kanada – 116 pkt.

Więcej o: