Klasyfikacja końcowa Pucharu Świata w skokach. Szóste podium Kamila Stocha!

Zakończył się sezon 2020/21 w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Bezkonkurencyjny był Halvor Egner Granerud, który wyprzedził Markusa Eisenbichlera i Kamila Stocha. W pierwszej dziesiątce uplasowało się ostatecznie trzech Polaków.

Niedzielny konkurs indywidualny w Planicy był ostatnim akcentem tego sezonu w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Zawodny na skoczni mamuciej wygrał Karl Geiger przed Ryoyu Kobayashim i Markusem Eisenbichlerem. Geiger wygrał także cykl Planica 7.

Klasyfikacja końcowa Pucharu Świata. Bezkonkurencyjny Granerud, Stoch na podium

Rywalizacja o Kryształową Kulę rozstrzygnęła się jeszcze przed konkursami w Planicy. Już wcześniej pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zapewnił sobie Halvor Egner Granerud. Norweg wygrał 11 konkursów Pucharu Świata i wygrał z dużą przewagą. Drugie miejsce zajął Niemiec, Markus Eisenbichler, zwycięzca dwóch konkursów. Na najniższym stopniu podium uplasował się Kamil Stoch, zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni. Polak zwyciężył w tym sezonie w trzech konkursach. Tym samym Stoch po raz szósty w karierze stanął na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W pierwszej dziesiątce znaleźli się także Piotr Żyła, który skończył sezon na 7. miejscu i Dawid Kubacki, który uplasował się jedną pozycję niżej.

Ana KonjuhNiesamowite zwycięstwo nad Igą Świątek. Kibice niesłusznie wieszają psy na Polce

Pozostali Polacy skończyli sezon poza pierwszą dziesiątką. 16. miejsce zajął Andrzej Stękała, 27. Jakub Wolny, 31. Klemens Murańka, 40. Aleksander Zniszczoł, 45. Paweł Wąsek, 58. Maciej Kot, 74. Stefan Hula, a 76. Tomasz Pilch.

Pcuhar Świata w Lotach. Karl Geiger zwycięzcą

Natomiast rywalizację o Małą Kryształową Kulę, czyli nagrodę dla najlepszego lotnika, wygrał Karl Geiger przed Ryoyu Kobayashim. W tym sezonie na mamucich skoczniach odbyły się zaledwie trzy konkursy, z czego jeden jednoseryjny. Dwa wygrał Niemiec, jeden padł łupem Japończyka. To było kluczowe przy ustalaniu kolejności w klasyfikacji generalnej, bo obaj skoczkowie uzyskali tyle samo punktów. Trzecie miejsce zajął Markus Eisenbichler. W pierwszej dziesiątce znalazł się jeden Polak. Dziesiątą lokatę zajął Piotr Żyła. 14. miejsce zajął Jakub Wolny, 17. Andrzej Stękała, 19. Dawid Kubacki, 31. Kamil Stoch i 40. Klemens Murańka.