Tak wygląda klasyfikacja Pucharu Narodów w skokach po drużynówce w Planicy

Polscy skoczkowie zajęli szóste miejsce w ostatnim konkursie drużynowym w tym sezonie Pucharu Świata. W Planicy triumfowali Niemcy przed Japonią i Austrią. W klasyfikacji Pucharu Narodów Polacy pozostają na drugim miejscu.

To był jubileuszowy, 100. konkurs drużynowy reprezentacji Polski. Zabrakło w nim Kamila Stocha, który męczy się w Planicy i nie może złapać odpowiedniego rytmu. Do rywalizacji stanęli więc Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny i Dawid Kubacki. Znaleźli się jednak daleko poza podium i zakończyli rywalizację na szóstej pozycji wyprzedzając jedynie Rosjan, Finów i Szwajcarów.

Zobacz wideo Potworny upadek Tandego w Planicy. "To było bardzo mocne uderzenie"

Konkurs wygrali goniący Polskę w klasyfikacji Pucharu Narodów Niemcy. To pierwsze i jedyne drużynowe zwycięstwo podopiecznych Stefana Horngachera. Drugie miejsce zajęli Japończycy, a trzecie miejsce przypadło Austrii.

Kraków, turniej finałowy Pucharu Polski. Mecz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski WęgielZAKSA na drodze po poczwórną koronę. Grbić: Mamy mistrzowską mentalność, możemy pokonać każdego

Puchar Narodów w skokach narciarskich. Norwegowie przed Polską i Niemcami

Słabszy występ Polaków przy wygranej Niemców nie poskutkował jednak spadkiem w klasyfikacji Pucharu Narodów. Różnice między zespołami są na tyle duże, że można z dużym prawdopodobieństwem określić, jak będzie kształtowała się tabela po ostatnim konkursie. Prowadzą Norwegowie, którzy zajęli w niedzielę piąte miejsce. Mają aż 682 punkty przewagi nad drugą Polską. "Biało-Czerwoni" natomiast wyprzedzają trzecich Niemców o 507 punktów. Na kolejnych miejscach plasują się Austriacy, Słoweńcy i Japończycy. Po "drużynówce" w Planicy na siódme miejsce awansowała Rosja kosztem Szwajcarii.

Do końca sezonu został już tylko jeden konkurs indywidualny. Rozpocznie się on jeszcze dzisiaj. Start zaplanowano na 10:30. Relacja na żywo w Sport.pl.

Klasyfikacja Pucharu Narodów  

  1. Norwegia – 5353 pkt.
  2. Polska – 4671 pkt.
  3. Niemcy – 4164 pkt.
  4. Austria – 3427 pkt.
  5. Słowenia – 3101 pkt.
  6. Japonia – 2982 pkt.
  7. Rosja – 579 pkt.
  8. Szwajcaria – 501 pkt.
  9. Finlandia – 340 pkt.
  10. Kanada – 116 pkt.