Słabe skoki Polaków w serii próbnej. Do podium zabrakłoby 40 punktów

Seria próbna przed sobotnim konkursem drużynowym w Planicy przyniosła bardzo słabe skoki Polaków. Tylko Piotr Żyła i Dawid Kubacki przekroczyli 200 metrów, a polski zespół po zsumowaniu wyników zająłby czwarte miejsce. Najdalej poleciał Norweg Halvor Egner Granerud, który uzyskał 233 metry i był pierwszy.

W pierwszych dwóch konkursach lotów w Planicy triumfowali najpierw Ryoyu Kobayashi w czwartek, a następnie Karl Geiger w piątek. W sobotę zapowiedziano rywalizację drużynową, a dzień rozpoczęła seria próbna. 

Zobacz wideo Potworny upadek Tandego w Planicy. "To było bardzo mocne uderzenie"

Polacy ze słabymi skokami w serii próbnej

W niej dość słabo spisali się polscy skoczkowie. Najlepszym z nich był Dawid Kubacki, który zajął dziewiąte miejsce po skoku na 222 metry. 200 metrów przekroczył jeszcze tylko Piotr Żyła - o pół metra i był dwudziesty. Na 24. miejscu sklasyfikowano Jakuba Wolnego (193 metry), a na 25. Andrzeja Stękałę (199,5 metra). 

Daniel-Andre Tande po upadku w PlanicyŚwietne informacje o stanie Daniela Andre Tandego! Jest stopniowo wybudzany ze śpiączki

Gdyby zsumować wyniki wszystkich zawodników poszczególnych reprezentacji, to Polacy zajęliby czwarte miejsce. Do podium, które stworzyliby Słoweńcy, Austriacy i Norwegowie zabrakłoby aż 40 punktów. Najlepszy w indywidualnych wynikach serii był Norweg Halvor Egner Granerud. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata uzyskał aż 233 metry.

Piotr Żyła i Bor Pavlovcić - Planica, 26.03.2021 r., screeny z TVP Sport"Ktoś upadł na głowę. Chyba się wycofam". Polski sędzia załamany tym, co się dzieje w skokach

Setny start Polski w drużynówce od 10

Sobotnia drużynówka w Planicy to setny start w tego typu rywalizacji polskich skoczków. W składzie drużyny Michala Doleżala po raz pierwszy od 31 konkursów nie ma Kamila Stocha. Początek pierwszej serii konkursu drużynowego zaplanowano na godzinę 10:00. Relacja na żywo na Sport.pl.

Kamil Stoch podczas zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zakopane, 12 stycznia 2021Członek sztabu działa na szkodę polskich skoczków? "Zaczyna brzydko pachnieć"