Żyła oddał najdłuższy skok w konkursie! Świetny Wolny! Taktyczne mistrzostwo Horngachera

Bardzo dalekie loty Piotra Żyły i Jakuba Wolnego w Planicy. Ten pierwszy poleciał najdalej w pierwszej i jedynej serii piątkowego konkursu - 239 metrów, co dało mu siódme miejsce. Wolny był dziesiąty. Zawody wygrał Karl Geiger przed Ryoyu Kobayashim, który zbliżył się do zdobycia małej Kryształowej Kuli za loty narciarskie.

Piątkowy konkurs w Planicy miał się rozpocząć o godzinie 15:00. Już przed nim odwołano jednak kwalifikacje, a początek pierwszej serii został opóźniony o pół godziny. Przez zbyt silnie wiejący wiatr zawody toczyły się bardzo długo - pierwszych 20 zawodników oddało swoje próby dopiero po 50 minutach.

Zobacz wideo Potworny upadek Tandego w Planicy. "To było bardzo mocne uderzenie"

Świetne skoki Wolnego i Żyły! Zwycięstwo Geigera po świetnym ruchu Horngachera

W zawodach świetnie spisało się dwóch Polaków. Piotr Żyła uzyskał aż 239 metrów i zajął siódme miejsce, a Jakub Wolny po skoku na 237 metrów był dziesiąty. Konkurs wygrał Karl Geiger po skoku na 232 metry. Świetnie przed jego skokiem zachował się trener niemieckich skoczków - Stefan Horngacher, który pomimo trudnych warunków obniżył mu belkę do jedenastej, a to przyniosło dodatkowe punkty po dalekim skoku. Niemiec zakończył rywalizację przed Ryoyu Kobayashim (231 metrów) i Borem Pavlovciciem (227,5 metra).

Niesamowity rekord Ahonena pobity! Najlepszy wynik w historii skokówNiesamowity rekord Ahonena pobity! Najlepszy wynik w historii skoków

Pozostali Polacy spisali się nieco gorzej. Szesnaste miejsce zajął Dawid Kubacki (230 metrów), dopiero 32. był Kamil Stoch (212 metrów), 36. miejsce zajął Andrzej Stękała (203,5 metra), a 48. Klemens Murańka (199,5 metra).

Alarm w Planicy! Kwalifikacje odwołane. Problemy na starcie Planica 7Alarm w Planicy! Kwalifikacje odwołane. Problemy na starcie Planica 7

Kobayashi blisko małej Kryształowej Kuli za loty, Geiger liderem maksymalnie pięcioseryjnego Planica 7

Dzięki drugiemu miejscu w piątkowych zawodach blisko zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w lotach i zdobycia małej Kryształowej Kuli jest Ryoyu Kobayashi. Japończyk ma przewagę 20 punktów nad Karlem Geigerem i 68 nad Markusem Eisenbichlerem. Cykl Planica 7 został skrócony do zaledwie pięciu serii, a jego pierwszym liderem został Geiger, który ma w nocie 9,6 punktu więcej od Kobayashiego i12,1 punktu więcej niż Bor Pavlovcić.

Skoki narciarskie. Przerażający upadek w Planicy. Były mistrz świata zabrany do szpitalaPierwsza diagnoza Daniela Andre Tandego. Lekarz FIS: Musimy czekać i powtórzyć badanie

Organizatorzy gwarantują dodatkowe premie i przyznanie nagród przy rozegraniu czterech z siedmiu planowanych rund. Do końca rywalizacji pozostały dwie w sobotnim konkursie drużynowym i dwie w konkursie indywidualnym w niedzielę. 

Więcej o: